Windows 10 Yıldönümü Güncelleştirmesi – Feedback ve Contact Support Uygulamaları


Windows 10 içerisinde yer alan universal uygulamalar içerisinde kaldırılamayan bir kaç uygulama bulunmaktaydı. Bunlar içerisinde en göze çarpanlar ise “Feedback” ve “Contact Support” isimli uygulamalardı. Bu uygulamaları göz önünden kaldırıp kullanıcıların kafasının karışmaması için AppLocker politikaları ile yasaklama yoluna gidiyorduk.

Başlat Menüsü

Feedback uygulaması Windows 10 yıldönümü güncelleştirmesi ile kaldırılabilir durumdadır. Grafik arayüz üzerinden Settings – System – Apps & Features bölümünden görüntülenebilir ve “uninstall” butonu ile kaldırılabilir. Uygulamayı powershell üzerinden de kaldırmak mümkündür.

Apps & Features

Yıldönümü güncellemesi içerisinde yer alan Contact Support uygulaması ise; isteğe bağlı bir özellik olarak geliyor. Settings – System - Apps and Features bölümü içerisinde yer alan “Manage optional features” göreviyle ulaşabileceğimiz isteğe bağlı özellikler bölümünde görüntülenebilir ve kaldırılabilir. Oluşturulan bir işletim sistemi imajı içerisinden ne şekilde kaldırılacağı ise ayrı bir makalede ele alacağımız konulardan biri.

Optional Features

Skip to main content