Windows 10 Kurumsal Mağazası


Windows 10 işletim sisteminin 2015 Kasım ayında çıkan yükseltmesi ile birlikte BT dünyasında pek çok şeyin değiştiğini görüyoruz. Windows 10, özellikle uygulama yönetimi konusunda kurumlara farklı seçenekler sunuyor. Bu seçeneklerden biri de Kurumsal Windows Mağazası.Kurumlar, Kurumsal Windows Mağaza’ya Azure ActivE directory üzerinde yer alan bir kimlik ile kayıt olurlar.

Kurumsal Windows Mağazası

Kurumsal Windows Mağazası

Kurumsal mağazanın yöneticileri, genel kullanıma açık olan Windows Mağaza üzerinde yer alan uygulamalardan kullanıcılarına yüklemek istediklerini kendi envanterlerine eklerler.

Kurumsal Mağaza Envanteri

Kurumsal Mağaza Envanteri

Son kullanıcılar ise Mağaza uygulamasına kurumsal hesaplarını kullanarak giriş yapabilirler. Bunun yanı sıra eğer BT tarafından izin verildiyse, aynı anda kişisel hesapların da kullanımı mümkündür.

Son Kullanıcı Mağaza Deneyimi

Son Kullanıcı Mağaza Deneyimi

Windows Mağaza üzerinde yer alan kuruma ait sekmede; BT tarafından izin verilen uygulamaların listesi yer almaktadır. Kullanıcılar bu uygulamalardan istediklerini seçerek cihazlarına yükleyebilirler. Yüklenen uygulamalar ile ilgili lisans takibi, yönetici arayüzünden gerçekleştirilmektedir.

Kurumsal Windows Mağazası

Kurumsal Windows Mağazası

Kurumsal Windows Mağazası’ndan yüklenen uygulamalar Windows Update kanalından güncelleştirileceklerdir. Bunun için cihazların yalnızca Windows Update’e çıkması yeterlidir.

 

 

Skip to main content