Windows 10 – 1511 Sistemlerin Windows 7/8 Anahtarlarıyla Aktivasyonu


Windows 10 işletim sisteminin 2015 yılının Kasım ayında çıkan 1511 kodlu sürümü ile birlikte aktivasyon yapısı yenilenmiştir. Buna göre Windows 10 Enterprise hariç işletim sistemi sürümleri Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 ürün anahtarları ile aktive edilebilecektir.

Buna göre ”Certificate of Authenticity - CoA” etiketleri üzerinde yer alan ürün anahtarları, Windows işletim sisteminin online bir mağazadan dijital olarak satın alınmasını takiben gönderilen onay postasında yer alan ürün anahtarları, Windows DVD’si içerisinde yer alan ürün anahtarları, Windows Anytime Upgrade veya Get Genuine Windows servisleri üzerinden satın alınan Windows ürün anahtarları ile veya Windows 8.1 Pro Pack ürün anahtarı ile Windows 10 aktivasyonu gerçekleştirilebilir.

Ancak Toplu lisanslamada kullanılan, GVLK ve Çoklu Aktivasyon Anahtarı (Multiple Activation Keys – MAK) ile Windows 7 Enterprise, Windows 8 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise sürümlerine ait ürün anahtarları ile Windows 10 aktivasyonu gerçekleştirilemez.

Comments (0)

Skip to main content