Windows 8 aplikace týdne: České peníze


Oficiální aplikace Ceské národní banky "Ceské peníze" vás seznámí se vzhledem a popisem všech platných ceských bankovek a mincí a jejich ochrannými prvky. Aplikace díky využití nejmodernejších technologií, jako je dotykové ovládání nebo akcelerometr, reálne demonstruje chování jednotlivých ochranných prvku bankovek. Krome detailních obrazových materiálu obsahuje také popisy všech platných vzoru ceských bankovek a mincí.

 

Pokud máte Windows 8, aplikaci mužete stáhnout pomocí tohoto odkazu:
http://apps.microsoft.com/windows/cs-cz/app/ceske-penize/88831dcd-01e1-474b-be11-1003bae24c44

Jak nainstalovat další Windows 8 aplikaci

Na úvodní obrazovce kliknete na dlaždici Windows Store. Chcete-li najít novou aplikaci, mužete procházet tematickými sekcemi obchodu (napríklad Hry, Sociální síte nebo treba Nejoblíbenejší zdarma). Zobrazení mužete oddálit kliknutím na tlacítko minus v pravém dolním rohu (a videt tak na jedné obrazovce více kategorií).
 

Znáte-li jméno konkrétní aplikace, zobrazte ovládací tlacítka (umístením kurzoru do pravého horního rohu) a kliknete na Hledat. Zadejte název aplikace, v tomto prípade „Ceské peníze“ a kliknete na Instalovat.

 

(Pokud Windows Store spouštíte poprvé, prihlaste se pomocí svého úctu Microsoft nebo kliknete na Registrovat se k úctu Microsoft, kde vás jednoduchý pruvodce provede bezplatným zrízením nového úctu.)

Jakmile je aplikace nainstalována, mužete ji spustit kliknutím na její dlaždici na úvodní obrazovce.

Comments (0)

Skip to main content