Umožněte dětem bezpečnější používání počítače


Dnešní deti jsou online, používají pocítace pro prípravu do školy, hraní her, komunikování s kamarády a hledání informací na internetu. Pocítace pomáhají detem rozvíjet se a jejich prínos je bezpochyby kladný. Rodice však musí dohlížet na to, jaké weby jejich deti navštevují, s kým jsou v kontaktu a jaké informace sdílejí.

Windows 8 prináší vylepšenou funkci Zabezpecení rodiny, která umožnuje dostávat zprávy o aktivitách svých detí pri práci s pocítacem, zvolit, co si mohou prohlížet online, nastavovat casové limity a omezení používání pocítace, urcit, které aplikace mohou deti spouštet, a využívat další výhody.

Pokud chcete funkci Zabezpecení rodiny zapnout, stací pri zakládání nového uživatelského úctu pro díte zaškrtnout polícko „Jde o úcet dítete? Zapnout službu Zabezpecení rodiny a prijímat zprávy o používání pocítace.“ Následne mužete v Ovládacích panelech systému Windows v sekci Zabezpecení rodiny nastavit, co presne deti mohou delat a jaké aktivity se mají hlásit.

Vytvorením uživatelských úctu pro deti také zabráníte riziku, že vaše ratolesti provedou v pocítaci neco nežádoucího a napríklad odešlou e-mail vašemu šéfovi. Prihlašování mužete detem zpríjemnit obrázkovým heslem, pomocí kterého se lze prihlásit do detského úctu gesty myší nebo dotyky.

Na webu Windows naleznete podrobný návod, jak mužete funkci Zabezpecení rodiny nastavit.

 

Comments (0)

Skip to main content