Vylepšené sdílení a nové HTML5 funkce na SkyDrive.com


Na SkyDrive.com jsou k dispozici nové funkce. Díky vylepšenému pohledu mužete snadneji kontrolovat, kdo má prístup ke konkrétním souborum. Pridány byly také nekteré HTML5 funkce pro ovládání dotykem a mužete také pretahovat jednotlivé položky myší a snáze je tak usporádat.

Prehled oprávnení pro sdílení

SkyDrive nabízí nekolik zpusobu, jak mužete sdílet své soubory – e-mail, Facebook, Twitter, LinkedIn – nebo mužete snadno vytvorit odkaz a poslat jej komukoli chcete. S postupem casu pribývá na SkyDrive sdílených souboru a lidé je casto sdílí více zpusoby. Pro zjednodušení nyní na jedné obrazovce mužete videt prehled všech informací o sdílení a úlohách. Když nyní vyberete dokument a kliknete na Sdílet, zobrazí se vám všechny zpusoby, jak mužete soubor sdílet spolu s informacemi, kdo k nemu má prístup.

 

 Napríklad v obrázku výše mužete videt, že dokument s názvem Top Restaurants je sdílen s 2 lidmi pomocí odkazu, který dovoluje jen prohlížení (editace není v tomto prípade povolena).

 A když vyberete jednoho uživatele (v tomto prípade se jménem Chris Jones), mužete menit, zda je prístup pro nej nastaven jen pro ctení nebo i pro úpravy. Prípadne také mužete úplne odebrat oprávnení k prístupu nebo zprístupnit položky jiným lidem.

 

 Vylepšený výber na dotykových zarízeních

 Pokud používáte SkyDrive.com na dotykovém zarízení, mužete nyní položku nebo více položek vybrat potáhnutím prstu zleva nebo zprava, podobne jako na pocítaci s Windows 8.

 Zopakováním gesta výber položky zrušíte.

 

 

Vylepšená podpora pretáhnutí

 Krome toho, že soubory mužete pretáhnout do SkyDrive myší, mužete nyní také položky pretahovat libovolne v rámci složek na SkyDrive. V obrázku níže vidíte presun PDF souboru ze složky Scans do složky Dokumenty pretažením do drobeckové navigace.

 

 

Vylepšeny byly i další funkce, které nejsou sice videt, ale díky nim je SkyDrive ješte rychlejší a spolehlivejší.

 

Comments (1)

  1. Lukas says:

    pocuj, je mozne spravit tak ako pri dropbox zdielany priecinok, kde nieco nahram a druha osoba ktora ma nainstalovaneho klienta to bude okamzite vidiet?… doteraz som to skusal raz . vytvoril som zdielany priecinok pozval som druhu osobu, ta to prijala. ale ziadny folder jej na pc nespravilo. Dik za pomoc

Skip to main content