Windows 8 aplikace týdne: Svátky


Ceská aplikace Svátky, která je dostupná ve Windows Store, umožnuje snadno vyhledávat ceské svátky podle data nebo jména. Aplikace má i aktivní dlaždici, které zobrazuje na úvodní obrazovce ve Windows 8, kdo má dnes a zítra svátek. Mužete také nastavit, aby aplikace tyto informace zobrazovala i na zamykací obrazovce.

Pokud máte Windows 8, aplikaci mužete stáhnout pomocí tohoto odkazu:
http://apps.microsoft.com/windows/cs-CZ/app/svatky/69112cfc-12ac-4b6b-90b9-0192be7fc60d

 

Jak nastavit, aby se svátky zobrazovaly na zamykací obrazovce?

Umístete kurzor myši do pravého horního roku a zobrazte ovládací tlacítka. Kliknete na Nastavení a pak na Zmenit nastavení pocítace. Na záložce Zamykací obrazovka v sekci "Zvolte aplikaci, které zobrazí podrobný stav." vyberte Svátky.

Jak nainstalovat další Windows 8 aplikace

Na úvodní obrazovce kliknete na dlaždici Window Store. Chcete-li najít novou aplikaci, mužete procházet tematickými sekcemi obchodu (napríklad Hry, Sociální síte nebo treba Nejoblíbenejší zdarma). Zobrazení mužete oddálit kliknutím na
tlacítko minus v pravém dolním rohu (a videt tak na jedné obrazovce více kategorií).
 

Znáte-li jméno konkrétní aplikace, zobrazte ovládací tlacítka (umístením kurzoru do pravého horního rohu) a kliknete na Hledat. Zadejte název aplikace, v tomto prípade „Svátky“ a kliknete na Instalovat.

 

(Pokud Windows Store spouštíte poprvé, prihlaste se pomocí svého úctu Microsoft nebo kliknete na Registrovat se k úctu Microsoft, kde vás jednoduchý pruvodce provede bezplatným zrízením nového úctu.)

Jakmile je aplikace nainstalována, mužete ji spustit kliknutím na její dlaždici na úvodní obrazovce.

Comments (2)

  1. Jindra says:

    5 dní koukat na to, že svátek má Vanda? Něco tady nehraje… Aplikace má zřejmě problém s triviálním dotazem na aktuální datum.

    Zdá se, že to je celkem užitená věc, takže škoda, že se nedá použít. Ale jinak díky, Michale Suchane.

  2. konty says:

    Asi to bude tím že nás nutí k placené verzi ne?

Skip to main content