Windows 8 aplikace týdne: Deník.cz


Ceská aplikace Deník.cz prináší zdarma aktuální zprávy z Ceské republiky a ze sveta. Lze listovat zprávami ze 71 regionálních Deníku.

Po spuštení aplikace se mužete pomocí posuvníku presouvat mezi jednotlivými clánky. Kliknete-li myší do pravého dolního rohu na tlacítko mínus, zobrazí se jednotlivé kategorie zpráv. Kliknutím pak zobrazíte clánky z dané kategorie.

Kliknutím pravým tlacítkem myši kdekoli v aplikaci zobrazíte príkaz Vybrat Deník. Jednoduše se tak mužete prepnout na region, z kterého si chcete precíst zprávy. Kliknutím na ovládací tlacítko Nastavení (pro zobrazení posunte kurzor myši do pravého horního rohu) lze po kliknutí na Výchozí deník nastavit, z jakého deníku se mají zobrazovat zprávy pri spuštení aplikace.

Pokud máte Windows 8, aplikaci mužete stáhnout pomocí tohoto odkazu:
http://apps.microsoft.com/windows/cs-CZ/app/denik-cz/7d6f787c-acc0-4baa-8b53-443342da1506

 

Jak nainstalovat další Windows 8 aplikace

Na úvodní obrazovce kliknete na dlaždici Window Store. Chcete-li najít novou aplikaci, mužete procházet tematickými sekcemi obchodu (napríklad Hry, Sociální síte nebo treba Nejoblíbenejší zdarma). Zobrazení mužete oddálit kliknutím na
tlacítko minus v pravém dolním rohu (a videt tak na jedné obrazovce více kategorií).
 

Znáte-li jméno konkrétní aplikace, zobrazte ovládací tlacítka (umístením kurzoru do pravého horního rohu) a kliknete na Hledat. Zadejte název aplikace, v tomto prípade „Denik.cz“ a kliknete na Instalovat.

 

(Pokud Windows Store spouštíte poprvé, prihlaste se pomocí svého úctu Microsoft nebo kliknete na Registrovat se k úctu Microsoft, kde vás jednoduchý pruvodce provede bezplatným zrízením nového úctu.)

Jakmile je aplikace nainstalována, mužete ji spustit kliknutím na její dlaždici na úvodní obrazovce.

Comments (0)