Poslouchejte rádio online přímo ze své plochy


Posloucháte casto rádio a využíváte k tomu online streamu? Ušetrete si záložku v prohlížeci a poslouchejte rádio prímo ze své plochy!

Pred nekolika lety jsem zacal s príchodem na vysokou školu poslouchat rádio Beat. Jenže v míste mého bydlište jeho nemám jinou alternativu príjmu, než online. Jelikož me další otevrená záložka s rádiem ve webovém prohlížeci prekážela, hledal jsem zpusob, jak rádio poslouchat bez nutnosti spušteného prohlížece. Proto jsem se pustil do vývoje vlastní miniaplikace na Plochu Windows.

Možná se ptáte, k cemu je to vlastne dobré, když prohlížec máte stejne spušten po celý den. To je sice pravda, ale casto krát v dnešní dobe jsou prehrávace na webech rádií rešeny pomocí Flashe, který nemá zrovna nejnižší nároky na systémové prostredky. V porovnání s tím miniaplikace v postranním panelu spotrebují minimum a navíc nabízí jednodušší ovládání vcetne regulace hlasitosti. Miniaplikaci oceníte i v prípade, že ve svém regionu vysílání daného rádia chytáte, ale napríklad máte rádio v jiné místnosti než pocítac nebo máte k PC pripojeny kvalitní reproduktory.

V soucasné dobe je k dispozici sedm miniaplikací, které zahrnují tricítku tuzemských rádií napríc hudebními žánry. Tyto miniaplikace mám volne k dispozici na svých stránkách, pokud chcete, neváhejte a stahujte.

Standardne je nabízen 128kbps WMA audio stream a u vybraných rádií je dostupný dokonce 320 kbps MP3 stream. Naopak pro pomalejší pripojení k internetu, typicky docasné mobilní pripojení, si mužete nastavit nižší kvalitu a šetrit FUP. Pokud dané rádio poskytuje informaci o práve prehrávané skladbe, v miniaplikaci se tato informace zobrazí také. Samotné ovládání aplikace je jednoduché, jedním tlacítkem prehrávání spustíte a poté tím samým ukoncíte. Hlasitost mužete ovládat pomocí tlacítek nebo koleckem myši.

A nabídka na záver: pokud se vám poslouchání rádia pres miniaplikace líbí, ale v nabídce jste nenašli to správné rádio, napište mi a neco s tím udelámVeselý oblicej

Martin Buchta

Comments (0)

Skip to main content