Outlook 2010 a Windows 7


Microsoft Outlook 2010 využívá funkci Seznam odkazu, kterou mnozí znají jako JumpList. Tato funkce je dostupná v mnoha aplikacích a jednou z nich je také Outlook 2010. Mnoho lidí však o této funkci neví a nevyužívá ji, i když vytvárení nové zprávy, úkolu, kontaktu nebo schuzky je vec, kterou delají na svém pocítaci nekolikrát za den.

Využití této funkce je velmi jednoduché. Na pripnutou ikonu Outlooku 2010 na hlavním panelu stací kliknout pravým tlacítkem myši a následne se zobrazí tato nabídka:

Seznam odkazu aplikace Outlook 2010

Najetím myši a kliknutím na požadovanou položku pak provedete rovnou tuto úlohu.

Díky této funkci lze za den ušetrit nekolik sekund casu. Vyzkoušejte si sami, kolik vám zabere casu otevrení nové zprávy pomocí této funkce a kolik casu zabere starý zpusob (mejte minimalizovaný Outlooku nebo otevrený jiný program). Matematika je jednoduchá. Za predpokladu, že tímto novým zpusobem ušetríte 5 vterin casu a pri prumerném poctu 12 úloh za den, se dostáváme na 1 minutu.

Násobeno poctem pracovních dnu v roce, který je zhruba 233 dní (5 týdnu dovolené), tak získáváme úsporu 233 minut nebo také témer 4 hodiny. Tato jednoduchá funkce vám tak muže snadno ušetrit pul den za rok, a to se pocítá.

Comments (0)

Skip to main content