Windows Live Hotmail: změny v podpoře SSL


V listopadu lonského roku byla zprístupnena podpora HTTPS kryptování pomocí SSL pri prístupu k Hotmail úctum. Tato možnost byla k dispozici jako volitelná a bylo potreba ji nastavit ve vlastnostech úctu. Po aktivaci HTTPS bohužel docházelo k nepríjemnému jevu, kdy prestal fungovat klient Windows Live Mail, Outlook connector a další programy, které na klientském pocítaci zpracovávaly poštu z Hotmail úctu.

Situace se nyní zmenila k lepšímu. Windows Live team vcera oznámil rozšírení podpory SSL:

  • Windows Live Mail – není potreba cokoliv nastavovat, je potreba pouze nejnovejší verze programu (ke stažení zde, prípadne pomocí Windows Update), následne bude SSL automaticky aktivováno a všechny prenosy mezi službou a klientem budou kryptované.
  • Outlook Connector – stejne jako u Live Mailu, pokud aktualizujete na nejnovejší verzi konektoru, SSL pripojení bude aktivováno automaticky.
  • Rozšírená podpora SSL pri prístupu na webové stránky – pokud si aktivujete SSL prístup, všechny prístupy na doménu hotmail.com, live.com, prípadne na další domény Live rodiny budou využívat SSL.

Pripojení z mobilních zarízení zustává beze zmen. At už jste pripojení pomocí ActiveSync ci POP3, v obou prípadech je HTTPS již delší dobu využíváno.

Comments (0)

Skip to main content