Práce s kolegy na dokumentech přes SkyDrive


Skydrive je dokonalý nástroj pro ukládání dat na internet s možným prístupem odkudkoliv. Microsoft si ale uvedomuje, že uživatelé SkyDrivu chtejí více než pouze ukládání dat, a proto SkyDrive umožnuje sdílení techto dat s práteli a kolegy. To však není vše. Pomocí SkyDrive mužete s kolegy ci práteli pracovat na stejném projektu najednou v reálním case – jak v Excelu, OneNote, tak nyní dokonce i ve Wordu.

Když se svými kolegy a práteli pracujete na stejném dokumentu treba v Excelu v Office Web Apps nebo rovnou v Excelu nainstalovaném na vašem pocítaci, ve spodní cásti okna se vám zobrazí seznam uživatelu, kterí momentálne editují vámi práve otevrený dokument.

Zmeny vašich prátel jsou automaticky aktualizované prímo do dokumentu, takže když pracujete v Excelu nebo OneNote, které mužete zdarma používat prostrednictvím Office Web Apps, každá informace, kterou váš kolega ci kamarád zapsal, je v reálném case aktualizovaná i na vašem pocítaci. Zmeny v textu se pro zmenšení prenosu dat po internetu aktualizují jednou za 5 sekund.

Pokud pracujete na dokumentu ve Wordu a sdílíte jej, Word vám ukáže, že urcitá data v dokumentu byla zmenena, ale pro aktualizaci a zobrazení zmen je nutno stisknout tlacítko “Uložit”, címž se dokument uloží a Word si opetovne nahraje aktualizovaná data. Veškeré zmeny, které v daném dokumentu udelal váš spolupracovník, budou následovne zvýrazneny zelenou barvou pro lepší orientaci.

Comments (0)

Skip to main content