Vylepšený SkyDrive v HTML5


Windows Live  SkyDrive je 25GB úložište dat na internetu. V cervnu 2011 se dockal zajímavé aktualizace. Pomocí moderních webových technologií prináší svým uživatelum lepší funkcnost v podobe zkrácení odezvy pri otevírání složek a novou prehlednejší grafickou podobu.

Windows Live SkyDrive lze využít jako pevný disk prístupný pres internet z libovolného pocítace. Celkovou kapacitu mužete využít podle libosti na fotografie, videa, dokumenty nebo libovolné typy souboru. Maximální velikost jednoho souboru, který lze na SkyDrive uložit, je 100 MB. Soubory a složky mužete sdílet s vašimi práteli bud zabezpecene, nebo verejne. Vedle toho lze zdarma vytváret, editovat a prohlížet soubory Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Jedna z nejvetších zmen se týká uživatelu prohlížece Internet Explorer 9 v systému Windows 7. Ti si mohou službu Windows Live SkyDrive pripnout na hlavní panel a získat tím rychlejší prístup ke svým složkám jako jsou fotky nebo dokumenty.

Další viditelnou zmenou je rychlost odezvy pri prohlížení fotek, která byla významne zrychlena práve v prohlížeci Internet Explorer 9. Toho se podarilo docílit pomocí hardwarové akcelerace grafiky a tak lze nyní prohlížet video ve vysokém rozlišení bez trhání obrazu. Navíc nyní mužete zobrazovat dokumenty a fotografie prehledneji a pohodlneji díky novému grafickému rozhraní.

Vylepšený SkyDrive také respektuje velikost fotografií, které máte uložené na svém SkyDrivu a nemusíte se tedy bát, že byste v malém náhledu nenašli tu správnou velikost fotografie, kterou potrebujete. Fotografie se dynamicky zobrazují a prizpusobují velikosti okna prohlížece.

SkyDrive ocekává v príštích týdnech další zmeny, které by meli zatrást budoucností webových úložišt.

Pro více informací o SkyDrivu a založení úctu kliknete zde a video, kde mužete videt nekteré novinky, naleznete zde.

Comments (1)

  1. Pavel says:

    100 Mb? To je mi novinka, dříve to bylo jen 40 MB.

Skip to main content