Mezipaměť ReadyBoost pomáhá zrychlit váš počítač


Pocítace s malou operacní pametí casto odkládají data na disk a dochází tak ke snížení výkonu. Mezipamet ReadyBoost (predstavená v systému Windows Vista a vylepšená ve Windows 7) vylepšuje systémovou odezvu ukládáním casto používaných dat do mezipameti na zarízení s pametí flash (jako jsou USB klícenky a SD karty), ke kterým muže pocítac pristupovat rychleji než ke klasickým pevným diskum.

Nastavíte-li zarízení pro práci s funkcí ReadyBoost, systém Windows bude zobrazovat doporucenou velikost pameti, jejíž použití máte povolit, abyste dosáhli optimálního výkonu. Aby funkce ReadyBoost úcinne zrychlila pocítac, mel by na jednotce Flash nebo pametové karte zbývat alespon 1 GB volného místa. Nemá-li zarízení dostatek volného místa pro funkci ReadyBoost, zobrazí se zpráva, že je treba uvolnit urcité místo v zarízení, pokud chcete systém urychlit.

Postup, jak funkci ReadyBoost zapnout ci vypnout, naleznete v tomto návodu.

Nastavení funkce ReadyBoost

Comments (2)

  1. Hlava says:

    Jak poznam že to funguje , notebok je porad stejne pomalej , nejaky parametry co ma mit flaška ? Propustnost velikost , jestli uplne prazdna , ty voe to je pretlak informaci asi pujdu pro pamět ….

  2. RE: Hlava says:

    To taky nemusí být nutně jen mezipamětí 😉

    Pokud ti nedělá problem ubrat na vzhledu, tak si optimalizuj PC na výkon, pak smaž zbytečné soubory, defragmentuj disk, a ještě se hodí vypnout automatické spouštění některých zbytečných programů…

Skip to main content