Jaké výhody má funkce Domácí skupina


Sdílení v Domácí skupineDomácí skupina je nová funkce systému Windows 7, která umožnuje snadno vytvorit domácí sít. Pocítace se  systémem Windows 7 se navzájem automaticky rozpoznají. Pokud je již domácí skupina ve vaší síti vytvorena, mužete se do ní pripojit zadáním hesla. Jestliže domácí skupina ješte neexistuje, mužete ji jednoduše vytvorit. Jakmile je domácí skupina nastavena, je sdílení souboru mezi domácími pocítaci (a dalšími zarízeními) snadné, jako by se všechna vaše data nacházela na jednom disku. Napríklad si mužete z notebooku odkudkoli ve vašem dome prohlížet fotografie, které se nacházejí v pocítaci v obývacím pokoji. Podobným zpusobem mužete sdílet tiskárnu pripojenou k pocítaci v domácí skupine.

Jakmile se k domácí skupine pripojíte, uvidíte ve složce Domácí skupina v aplikaci Pruzkumník Windows další pocítace, které jsou k dispozici, a mužete pracovat s knihovnami sdílenými na jiných pocítacích stejne, jako by se nacházely na vašem disku. Domácí skupina také umožnuje presne urcit, co chcete sdílet. Mužete ponechat data na vašem pocítaci nesdílená nebo je mužete sdílet s lidmi, které vyberete. Lze také nastavit sdílení konkrétních složek.

Domácí skupina také podporuje pocítace pripojené k doméne. Pokud je váš pocítac v doméne pripojen k domácí skupine, získá automaticky prístup k tiskárnám a sdílenému obsahu. Ve výchozím nastavení je sdílení souboru s ostatními v domácí skupine pro pocítace v doméne zakázáno. IT odborníci mohou kontrolovat chování v domácí skupine pomocí zásad skupin a zabránit tak zamestnancum, aby omylem dali lidem v domácí skupine prístup k firemním datum, které se nacházejí na služebním pocítaci.

Více informací o domácí skupine (vcetne pruvodce nastavením)

Comments (2)

  1. Bohuna says:

    Mám problém:

    pod TV mám HTPC s Win 7 Ultimate 32 a vytvořenou domácí skupinu. HTPC je propojeno přes kabel na wifi router. druhý počítač je notebook s Win 7 Home Premium. Na internet je NB připojen přes wifi a vše chodí, ALE ne v domácí skupině. Když se chci do ní přihlásit, tak mi jí NB zobrazí, ale zadáním hesla mi to napíše nesprávné heslo. Zkusil jsem X-krát změnit na HTPC heslo a přesto mi to nechodí. Co dělám špatně?

  2. Petr Hofman says:

    mám stejný problém, asi je to ale vlastnost windows :o(

Skip to main content