Jak na funkci Rodičovská kontrola


I když se zrovna nedíváte pres ramena svých detí, mužete nastavit omezení jejich využívání pocítacu a pomoci je také lépe zabezpecit, když jsou online.

V systému Windows 7 pomáhá funkce Rodicovská kontrola stanovit, kolik casu mohou deti u pocítace trávit, a které programy a hry mohou používat . Díky funkci Rodicovská kontrola v aplikaci Windows Media Center mužete také detem znemožnit prístup ke sporným televizním poradum a filmum.

Jak na to?
Kliknete na tlacítko Start a do vyhledávání zadejte “Rodicovská kontrola”. Po kliknutí na príslušnou položku se zobrazí aplikace, která po vybrání príslušného uživatelského úctu nabízí tri oblasti nastavení:

 • Nastavení urcitých casových limitu pro používání pocítace detmi
  Pomocí této možnosti mužete nastavit casové limity, a rídit tak dobu, kdy se mohou deti prihlásit k pocítaci. Casové limity zabrání detem v prihlášení behem zadaných hodin. Pro každý den v týdnu mužete nastavit ruzné hodiny prihlášení. Jsou-li deti prihlášeny, když koncí jejich vyhrazený cas, budou automaticky odhlášeny.

 • Zabránení detem v hraní nežádoucích her
  Mužete rídit prístup ke hrám, zvolit úroven hodnocení podle veku, zvolit typy obsahu, které chcete blokovat, a rozhodnout, zda povolíte nebo zablokujete urcité hry.

 • Zabránení detem ve spouštení konkrétních programu
  Pokud nechcete, aby deti spouštely urcité programy, mužete jim v tom zabránit.

  Nastavení doby používání pocítace

Comments (1)

 1. Vladimir says:

  Jak to udělám ve windows 8.1 (máte Metro v avataru) ?

Skip to main content