Co je Windows Anytime Upgrade (WAU)?


Overení pocítaceWindows Anytime Upgrade (WAU) je upgrade licence urcená k prechodu z nižší edice systému Windows 7 na edici vyšší. Nejcastejším duvodem, proc uživatelé chtejí získat vyšší edici systému Windows 7, je chybející funkcionalita v pocítaci, který zakoupili. Jedná se napríklad o možnost pripojení do domény nebo chybející rozhraní Windows Aero, Windows Media Center apod. Porovnání funkcí jednotlivých edicí systému Windows 7 vám pomuže se lépe zorientovat, zda-li má pro vás WAU význam.

Jaké jsou dostupné verze Windows Anytime Upgrade?

1. Windows 7 Starter prechod na Windows 7 Home Premium

2. Windows 7 Home Premium prechod na Windows 7 Professional

3. Windows 7 Home Premium prechod na Windows 7 Ultimate

Výhody pri využití WAU.

1. Odpadá nutnost preinstalace celého systému – zadává se pouze nový produktový klíc

2. Prechod na vyšší edici trvá cca 10 min

3. Všechny složky a soubory jsou zachovány

4. Windows Anytime Upgrade je mnohem levnejší, než klasický krabicový upgrade.

Jak celý upgrade pomocí Windows Anytime Upgrade probíhá?

Zakoupíte WAU v obchode s výpocetní technikou nebo v nekterém on-line obchode. Soucástí balení je produktový klíc, nikoliv instalacní média. Tento produktový klíc odemkne funkcionalitu vyšší edice systému Windows 7. Není tak nutné preinstalovávat pocítac a veškeré aplikace a data zustanou zachována tak, jak jsou. Celý proces trvá zhruba 10 minut.

Pozor, není možné použít WAU k prechodu z 32bitové verze na 64bitovou a obrácene. Uživatel, který by chtel zmenit bitovou verzi systému Windows 7 musí mít k dispozici instalacní média obou bitových verzí. Ta jsou dostupná pouze v krabicové licenci systému Windows 7, at již upgrade licenci nebo plné licenci. V prípade OEM licence není prechod možný a uživatel musí používat bitovou verzi systému, kterou zakoupil.

Další informace o upgradu pomocí WAU a nejcastejší otázky.

Comments (2)

 1. Petr Nesvadba says:

  Máme zakoupené licence MS Windows 7 Pro upgrade formou multilicence. Bohužel klíč, který vlastníme WAU neakceptuje a chce po nás jiný kód. Poradí mi někdo jak v tomto případě postupovat?

  Děkuji

 2. windowscz says:

  Dobrý den pane Nesvatbo,

  obraťte se prosím na naši zákaznickou linku: support.microsoft.com/contactus

  Zakoupil jste upgrade v rámci multilicenčního programu, na stránkách VLSC budete mít k dispozici ke stažení příslušné verze Windows a také předchozí verze. Bohužel, Windows Anytime Upgrade nefunguje pro multilicenční programy a budete muset použít média, která jsou spojena s Vaším multilicenčním programem.

  S pozdravem,

  Lukáš Křovák

Skip to main content