Buďte kdekoliv a kdykoliv online s Windows 7


Windows 7 prináší podporu pro práci s mobilním modemem. Pokud jste si porídili mobilní modem (EDGE/3G modem) a meli jste Windows Vista a nižší, museli jste si spolu s ovladacem doinstalovat k modemu také ovládací software. Tento software nebyl vždy nejlépe naprogramovaný a casto pusobil problémy s kompatibilitou, nemluve o zbytecné záteži celého pocítace.

Do Windows 7 byla integrována podpora nového druhu zarízení – mobilního modemu. Cíl je velice jednoduchý, nainstalujete ovladac daného modemu a mužete jej zacít využívat. Uživatelské rozhraní pro jeho ovládání je totiž prímo soucástí systému. Ve chvíli, kdy je váš mobilní modem aktivní, dostupné mobilní síte se zobrazí prímo v panelu dostupných sítí, kde jsou napr. i WiFi síte a VPN pripojení.

Pripojení k síti

Jak to funguje v praxi

Ve chvíli, kdy nainstalujete ovladace vašeho mobilního modemu, ve kterém je vložena simkarta s aktivním datovým tarifem, tak se vám v seznamu dostupných sítí objeví mobilní sít daného operátora, do které je možné se pripojit. Pokud je na simkarte nastaven PIN kód, je místo dostupné síte zobrazena informace, že zarízení je treba odemknout. Po zadání PIN kódu je zarízení odemceno a mužete se pripojit.

První pripojení však nemusí vždy skoncit úspechem, protože v systému chybí konfigurace poskytovaná vaším mobilním operátorem. Zejména „Název prístupového bodu“ a prihlašovací údaje.

Vlastnosti mobilního širokopásmového pripojení

Stací doplnit potrebné údaje poskytnuté mobilním operátorem a za chvíli mužete být online.

Dialogové okno s konfigurací mobilního pripojení poskytuje pouze základní konfiguraci, zejména možnost nakonfigurovat automatické pripojení, vcetne podmínek, kdy se pripojovat.

Dále je možné na záložce Zabezpecení zmenit PIN kód a prípadne PIN kód simkarty úplne deaktivovat.

Výhody

Mít sebou kdekoliv na cestách mobilní pripojení, zejména pokud jste kvuli své práci na nem závislí, vám dává obrovskou výhodu, protože nemusíte porád hledat dostupné wifi síte a shánet k nim prístupové údaje, jen aby jste si mohli precíst poštu ci udelat jinou práci. Nehlede na to, že na nekterých místech wifi ani dostupné není a pokud necestujete nekam do hor, tak s nejvetší pravdopodobností mobilní pripojení dostupné bude.

Pokud uvažujete o koupi nového notebooku, zvažte variantu s integrovaným 3G modemem. Je to výrazne pohodlnejší než používat prenosné USB modemy, které zavazí a mužete je také lehce ztratit.

David Gešvindr, MSP

Comments (0)

Skip to main content