Drag and drop v Průzkumníkovi trochu jinak


Jako uživatelé systému Windows urcite sem tam kopírujete soubory a složky. Vetšina z nás k tomu používá Pruzkumníka (Windows Explorer), což je program, ve kterém vidíte obsah svého disku, disku nebo výmenných úložišt a mužete v nem s nimi pracovat. Pravdepodobne jste si zvykli na kopírování pomocí oznacení souboru/složek a jejich následné pretažení pomocí držení levého tlacítka myši do jiné složky nebo na pametové úložište.

V závislosti na tom, kam soubor premístujete, bud systém soubor presune (premístení v rámci stejného disku/jednotky) nebo vytvorí jeho kopii (premístení v rámci ruzných disku/jednotek).

Málo kdo ale ví, že je možné k této funkci vyvolat ješte dodatecnou nabídku, co chcete s danými soubory/složkami pri jejich presunu presne delat, bez ohledu, zda-li je presouváte v rámci stejného disku nebo ne. Místo pretažení oznacených souboru/složek držením levého tlacítka myši budete držet pravé tlacítko a pri upuštení v cílové složce dojde k automatickému vyvolání dotazu, co chcete s daným obsahem delat.

Drag and drop v Pruzkumníkovi trochu jinak

K dispozici máte 4 možnosti: kopírovat, presunout, vytvorit zástupce nebo zrušit premístení souboru/složek. Ve chvíli, kdy si na tento zpusob funkce drag and drop zvyknete, zacnete ho pravdepodobne využívat pro veškeré kopírování. Chce to jen zmenit naucené návyky, ale urcite se to vyplatí.

Comments (0)