Drag and drop v Průzkumníkovi trochu jinak


Jako uživatelé systému Windows urcite sem tam kopírujete soubory a složky. Vetšina z nás k tomu používá Pruzkumníka (Windows Explorer), což je program, ve kterém vidíte obsah svého disku, disku nebo výmenných úložišt a mužete v nem s nimi pracovat. Pravdepodobne jste si zvykli na kopírování pomocí oznacení souboru/složek a jejich následné pretažení pomocí držení levého tlacítka myši do jiné složky nebo na pametové úložište.

V závislosti na tom, kam soubor premístujete, bud systém soubor presune (premístení v rámci stejného disku/jednotky) nebo vytvorí jeho kopii (premístení v rámci ruzných disku/jednotek).

Málo kdo ale ví, že je možné k této funkci vyvolat ješte dodatecnou nabídku, co chcete s danými soubory/složkami pri jejich presunu presne delat, bez ohledu, zda-li je presouváte v rámci stejného disku nebo ne. Místo pretažení oznacených souboru/složek držením levého tlacítka myši budete držet pravé tlacítko a pri upuštení v cílové složce dojde k automatickému vyvolání dotazu, co chcete s daným obsahem delat.

Drag and drop v Pruzkumníkovi trochu jinak

K dispozici máte 4 možnosti: kopírovat, presunout, vytvorit zástupce nebo zrušit premístení souboru/složek. Ve chvíli, kdy si na tento zpusob funkce drag and drop zvyknete, zacnete ho pravdepodobne využívat pro veškeré kopírování. Chce to jen zmenit naucené návyky, ale urcite se to vyplatí.

Comments (0)

Skip to main content