Funkce určená pro Tablet PC, kterou můžete využít i na běžném počítači


V prípade, že máte Tablet PC nebo dotykovou obrazovku, systém si automaticky zapne možnost oznacování jednotlivých složek a souboru pro práci s nimi. Stací daný soubor nebo složku ve Windows Pruzkumníku oznacit v levém horním rohu a pak provést požadovanou akci, napríklad kopírování, prehrání, otevrení apod. Ale v prípade, že nemáte Tablet PC, externí tablet nebo dotykový displej, je nutné tuto funkci rucne zapnout. Je to jednoduché a muže se to hodit opravdu každému, kdo pracuje s fotkami, hudbou nebo velkým poctem dokumentu. Urcite se vám stalo, že jste vybrali pomocí tlacítka Ctrl a myši nekolik souboru, pak jste se uklepli a celé oznacování správných souboru zacalo znovu. Rešením je zapnout si tuto funkci a zacít ji okamžite využívat.

Jak na to?

Stací stisknout/klepnout na tlacítko Start, napsat text „Možnosti složky“(„Folder Options“ – pište bez uvozovek) a otevrít toto nastavení. V záložce Zobrazení (View) zaškrtnete položku Vybírat položky pomocí zaškrtávacích polícek (Use check boxes to select items).

Možnosti složky

Následne potvrdte tlacítkem Použít nebo OK. Pri zapnutí této funkce navíc mužete oznacit všechny soubory oznacením Název položky.

Oznacování souboru pred zapnutím této funkce lze delat pouze držením tlacítka Ctrl a oznacováním jednotlivých souboru nebo složek kliknutími myši:

Oznacování souboru

Oznacování souboru po zapnutí této funkce lze delat oznacením souboru nebo složky v levém horním rohu kliknutím myši, elektronickým perem nebo prstem u dotykových displeju:

Oznacování pomocí zaškrtávacích polícek

Comments (0)

Skip to main content