Miniaplikace (gadgety) systému Windows 7


Patríte-li mezi uživatele systému Windows Vista, není asi treba vysvetlovat, co miniaplikace (anglicky gadgety) jsou. Pro uživatele Windows XP krátké vysvetlení. Jedná se vlastne o malý prográmek, který je k dispozici kdykoliv na ploše vašeho pocítace.

V systému Windows 7 zmizel postranní panel a miniaplikace si dáte libovolne na plochu. Stací kliknout pravým tlacítkem myši na plochu a vybrat položku Miniaplikace (Gadgets). Následne se objeví okno se seznamem miniaplikací. Stací pouze miniaplikaci vzít a pretáhnout ji na požadované místo na ploše. Rychle se na ne mužete podívat stiskem tlacítek Win + D, najetím do pravého dolního rohu obrazovky na náhled plochy nebo stiskem tlacítka Win + G. Tato poslední kombinace Miniaplikace hodinyzobrazí miniaplikace nad práve otevreným oknem.

V systému Windows 7 je nekolik miniaplikací již zahrnuto, další si mužete stáhnout z Internetu. Mezi nejpoužívanejší miniaplikace patrí hodiny a kalendár, ale každý si samozrejme muže nainstalovat další podle své potreby. O cem mnoho uživatelu neví je možnost mít jednu miniaplikaci spuštenou vícekrát a využít tak její funkce. V prípade hodin tak mužete mít prehled o reálném case v konkrétní zemi. Nemusíte pak mít starost s tím, že nekomu za oceánem zavoláte uprostred noci.

K dispozici je v soucasné dobe nekolik zajímavých miniaplikací. O nekterých z nich se budeme postupne zminovat na tomto blogu.

Comments (3)

  1. Tomsh says:

    Čekal jsem, že zde najdu pár miniaplikací, které by mi tento článek doporučil. Nejlepší by byl seznam 20 nebo 30 nejlepších miniaplikací pro windows 7 a vista. Místo toho jsem ale našel tento nudný článek o ničem. V ničem mi nepomohl.

  2. Lukáš Křovák says:

    Toto je článek, který představuje miniaplikace uživateli, který je nezná. Míra podrobnosti informací je vždy diskutabilní, protože uživatelé Windows mají různé technické znalosti. Souhlasím s Vámi, že je zapotřebí ukazovat konkrétní miniaplikace. To je zároveň uvedeno na konci článku, že budou některé z nich postupně popsány, jako například tato: blogs.technet.com/…/miniaplikace-systemu-windows-7-pro-windows-live-kalendar.aspx

  3. whiterspon says:

    nevite nekdo jak opravit miniaplikace kdyz drive fungovaly mam vistu sp2

Skip to main content