Vyzkoušeli jste už Windows 7 USB/DVD Download Tool?


Nástroj Windows 7 USB/DVD Download Tool umožnuje jednoduše pomocí pruvodce zkopírovat ISO soubor se systémem Windows 7 na USB klícenku ci DVD a vytvorit z nich bootovací média, ze kterých mužete provést prímou instalaci systému Windows 7.

Po spuštení nástroje se v prvním kroku vybere cesta k souboru ISO, po kliknutí na tlacítko Next se v druhém kroku nastavuje, zda se bude soubor kopírovat na DVD nebo USB klícenku.

Krok 1: vybrání souboru ISO 

V dalším kroku se vybere vhodná DVD mechanika ci USB jednotka a zbývá už jen zahájit kopírování souboru.

Krok 4: kopírování souboru na USB klícenku

Jakmile máte pripravenu bootovací USB klícenku ci DVD se systémem Windows 7, mužete systém Windows 7 nainstalovat do pocítace bez predchozího operacního systému. Abyste mohli instalaci spustit prímo z vaší USB klícenky nebo DVD, bude potreba v systému BIOS zmenit poradí bootování disku. Postup naleznete v dokumentaci vašeho pocítace.

V prípade, že v pocítaci je již nainstalován starší systém Windows, stací k pocítaci pripojit pripravenou USB klícenku nebo vložit do mechaniky DVD a instalaci zahájit spuštením souboru Setup.exe v korenovém adresári média.

Nástroj si mužete stáhnout zdarma z webu CodePlex, kde najdete ke stažení i zdrojový kód aplikace. Postup, jak si pripravit instalacní USB klícenku s využitím instalacního DVD naleznete v samostatném clánku.

Comments (0)

Skip to main content