Azure Security Center–Genel Bakış


Azure hesabına Security Center servisi eklendikten sonra Overview bölümünde Azure Security Center servisinin, hesapta bulunan objelerle ilgili önerileri ve uyarıları yer alacaktır. Burada yer alan öneriler ve uyarılar, Azure Security Center üzerinde ön tanımlı olarak bulunan objelerin en güvenli olacakları konfigürasyon ile mevcut konfigürasyonları karşılaştırılarak verilmektedir.

security_Center_2

Buna göre Recommendations bölümünde yer alan öneriler kaynağın tipi ve durumuna göre listelenmektedir. Örnek vermek gerekirse bir Public IP için sunulan öneri Next Generation Firewall konfigürasyonunun yapılması iken, çalışmakta olan sanal makineler için sunulan öneriler endpoint protection yüklenmesi, disk şifreleme çözümlerinin devreye alınması gibi çözümler olabilmektedir.

security_Center_3

Konsol üzerinde sunulan önerilerin yanı sıra ilgili önerileri gerçekleştirebilecek iş ortağı çözümleri var ise bu çözümler listelenmekte, Azure üzerindeki kaynaklara yönelik gerçekleştirilmiş olası saldırılar ve sızma vakaları için ise uyarılar aynı konsolda sunulmaktadır.

Genel bakış bölümünden ayrıca Azure Security Center üzerinde uygulanacak politikalar belirlenebildiği gibi aynı zamanda engelleyici çözümler iş yükü bazlı olarak da sınıflandırılmaktadır.

Comments (0)

Skip to main content