Exchange 2010 Personal Archives tugi Outlook 2007-ga


Kevadel oli juttu, et ka Outlook 2007 hakkab ilmselt mingil hetkel toetama Exchange 2010 Personal Arhiivi peale Exchange 2010 SP1 väljatulekut (Personal Archive asemel kasutatakse mõnel pool ka Online Archive nime). Nüüd ongi see võimalus lõpuks realiseerunud ka Outlook 2007-le. Kuni praeguseni oli ainuke võimalus ligi pääseda Exchange 2010 Personal Arhiivile kasutades kas Outlook 2010-t või OWA. Outlook 2007-le selle oskuse lisamiseks tuleb installeerida omale Office 2007 detsembrikuu kumulatiivne uuenduspakett (vaja on siis Outlook 2007-le mõeldud paranduspaketti).

Peale update pealepanekut on ka Outlook 2007 analoogiliselt Outlook 2010-ga ligipääs Personal Arhiivile ainult siis, kui on ühendus Exchange serveriga. Ehk teisisõnu kui on ühendus üle RPC TCP/IP kaudu või Outlook Anywhere kaudu (RPC over HTTPS). Lokaalne puhverdamine(Cached Mode) ei ole võimalik Personal Arhiivile.

Kui ühendus on olemas, siis toimib Outlook 2007 koos Personal Arhiividega peaaegu sama funktsionaalsusega. On näha kataloogide hierarhia, võimalik kopeerida või tõsta kirju põhi-postkastist Personal Arhiivi ja vastupidi, ning samamoodi ka eksport/import PST failist. Töötavad ka Inbox reeglid automaatseks kirjade tõstmiseks Personal Arhiivi kataloogidesse. Outlook 2007 ja Personal Arhiiviga ei tööta sellised funktsionaalsused nagu otsimine korraga üle põhi-postkasti ja Personal Arhiivi, otsida saab ainult kas põhi-postkastist või Personal Arhiivist korraga. Ei saa kasutada ka Personal Tag-e.

Ülaltoodud detsembri uuenduspakett töötab järgmistele versioonidele:

  • Office Ultimate (retail)
  • Office ProPlus (volume license)
  • Office ProPlus (volume license)
  • Office Enterprise (volume license)
  • Outlook Standalone (retail)
  • Outlook Standalone (volume license)

Antud paranduspaketist on eelkõige abi organisatsioonides, kus Exchange 2010 juba olemas või saab kohe olema, soov kasutada Personal Arhiive, aga paraku kliendid on veel valdavas enamuses Outlook 2007 peal.

 Lisatud:

Detsembri uuenduse paketil oli viga sees Outlook 2007 toe osas Personal arhiiviga. Viga on hetkeks parandatud, vaata lähemalt artiklit Täiendus: Exchange 2010 Personal Archives tugi Outlook 2007-ga kohta.

Comments (0)

Skip to main content