Uus OCS uue nimega Lync


Kõik on uus septembrikuus. Täna 13. septembril kell 19 meie aja järgi avalikustas Microsoft oma uue OCS 14 versiooni ja infot selle kohta. Uuel versioonil saab olema ka uus nimi, milleks on Microsoft Lync. See tuleb sõnadest “link” ja “sync”, ning on inimeste ühendamiseks uut moodi igal ajal igas kohas (selline tore reklaamilause siis :-)). Üheks nime muutuse põhjuseks oli ka lühendamaks ja lihtsustamaks olemasolevat nime Office Communications Server (mille lühend oli küll minu arust suupärane – OCS, aga ilmselt oli OCS ikkagi lühend ja halb nimi).

Uusi võimalusi kirjeldan mõnes järgmises blogi artiklis, niipalju vaid, et nii serveri pool kui kliendi pool on läbi teinud mitmeid muutusi nii välimuselt kui võimalustelt. Allpool väike tabel nimede muutusega vana versus uus versioon:

Product

2010 Release

2007 Release

Business/family

Microsoft Lync

Microsoft Office Communications Server

The server

Microsoft Lync Server 2010

Microsoft Office Communications Server 2007 R2

The client

Microsoft Lync 2010

Microsoft Office Communicator 2007 R2

The service

Microsoft Lync Online

Microsoft Office Communications Online

The reach client

Microsoft Lync Web App

Microsoft Office Communicator Web Access

Live Meeting nime ei muudeta, kuivõrd Lync Online ja Lync 2010 sisaldavad kogu Live Meeting funktsionaalsust ja eraldi klienti vaja pole.

Koos väljakuulutamisega tehti avalikult kättesaadavaks ka Microsoft Lync Server 2010 Release Candidate (RC). See download sisaldab nii serverit kui ka klienti. Segakeskkonna puhul, OCS ja Lync, peavad OCS kasutajad Lync kasutajate koosolekutele ligi pääsemiseks kasutama Microsoft Lync 2010 Attendee nimelist vahendit (mis on siis ka RC staatuses).

Comments (2)

  1. Anonymous says:

    Ilmselt on põhjus selles, et OCS on akronüüm, mida on küll kerge öelda, aga tootenimena õigem öelda Office Communications Server, mis on pikk ja lohisev, ning tavaliselt väga targemaks tavakasutaja ikka ei saa. Lisaks segadus, et mõnikord räägime OCS-st ja mõnikord on Office Communications Serverist, on need siis üks või kaks toodet?

    Ma arvan ka, et nimevahetusega Lync peale, annab Microsoft teada, et tegu on tasemelt täiesti uue tootega.

  2. Rauno Mägi says:

    Jeebus küll, kellel seda nime vahetust vaja oli? Iga järgmine versioon on uue nimega nüüd…

Skip to main content