Exchange Server 2010 SP1 väljas


Natuke hilinenud jutt juba, aga 25. augustil lasti Exchange 2010 jaoks välja kauaoodatud SP1. Uutest võimalustest, mis SP1 juurde tuleb, sai lühidalt käsitletud ka varasemas blogi artiklis. Lisaks eelnevalt mainitutele mõned olulised märkimist väärivad asjad:

  • nüüd peaks ka PowerShell kaudu olema võimalik lubada OWA kaudu DigiDoc failide vaatamist. Kasuta selleks käsku Set-OwaVirtualDirectory -Identity '<ServerName>\owa (Default Web Site)' -ForceSaveAttachmentFilteringEnabled:$false kus Identity võtmele annate CAS serveri(te) OWA saidi
  • baaside parandamiseks läbi aegade kasutatud utiliit ISInteg ei ole enam eraldiseisev rakendus, vaid integreeritud PowerShelli. Selleks on kaks käsku, mailbox parandamiseks New-MailboxRepairRequest ja public folderite parandamiseks New-PublicFolderDatabaseRepairRequest. Iseenesest ei ole see midagi suurt ja erilist, mille pärast hõisata, aga toredaks teeb asja see, et nüüd on võimalik parandada baase ka online! Pole enam vajadust võtta storet offline ja mõjutada sellega paljusid kasutajaid. See on võimalik tänu Exchange 2010 juures kasutusel olevale teistmoodi baasi skeemile, mis lubab sellist asja. Parandamise juures on võimalik parandada kas Database, Mailbox või Archive valikuga, vastavalt siis kogu baas, kasutaja(te) mailboxid või kasutaja(te) online arhiiv. Vaikimisi leitud vead parandatakse, DetectOnly võtmega ainult kuvatakse vead.

Paraku on ka mõned “huvitavad” vead teatud tingimustel välja tulnud. Mõnedest nendest tulevikus.

Exchange Server 2010 SP1 on kättesaadav esialgu ainult Microsoft Download Center kaudu, hiljem peaks see lisanduma ka Windows Update alla.

Comments (0)

Skip to main content