Office 365


Office 365 je řešení pro všechny firmy, které chtějí využívat benefitů nejnovějších Microsoft produktů a technologií bez nutnosti velkých počátečních investic. Office 365 je hostovaná platforma, která v sobě skrývá nejmodernější technologie z dílny Microsoftu, dostupné online odkudkoliv.

Firemní infrastrukturu tak již není potřeba zásobovat drahým serverovým hardwarem, který navíc vyžaduje dohled a údržbu. Office 365 je provozována v několika navzájem zastupitelných datacentrech, díky čemuž Microsoft garantuje takzvanou třídevítkovou (99,9%) dostupnost služby. Samozřejmostí je vysoký stupeň bezpečnosti celého řešení a užitečná je rovněž technická podpora Microsoftu.

Důležitým aspektem je rovněž to, že Office 365 je již hotové řešení, které po krátké úvodní konfiguraci umožňuje okamžité použití a přístup odkudkoliv. Na stolním PC či notebooku lze využít přímé napojení z kancelářského balíku Microsoft Office (edice ProPlus je součástí některých licenčních plánů), případně použít webový prohlížeč a k dokumentům přistupovat pomocí Office Web Apps. Majitelé chytrých telefonů nejen Microsoft platformy mohou služby Office 365 využívat i na svých mobilních zařízeních, mobilní aplikace Office 365 jsou k dispozici pro Windows Phone, Android i iOS. Není tedy nutné složitě zprovozňovat a nastavovat vlastní infrastrukturu včetně firewallů, Office 365 vše zajistí za vás.

Komponenty Office 365

V rámci Office 365 jsou k dispozici následující technologie:

  • Microsoft Exchange Online – hostovaná obdoba oblíbeného a výkonného e-mail a groupware serveru Microsoft Exchange. Stejně jako v dedikované verzi, i hostovaná Exchange umožňuje plnohodnotné zpracování e-mailů, kalendáře a kontaktů se zabudovanou antivirovou ochranou. Přístup k mailboxu  je možný v podstatě odkudkoliv, k dispozici je připojení z PC pomocí klienta Outlook, webového rozhraní a rovněž z mobilního telefonu podporujícího ActiveSync.
  • Microsoft SharePoint Online – řešení pro inteligentní ukládání firemních dokumentů a práci s nimi. Díky SharePointu lze efektivně spolupracovat s kolegy, partnery či zákazníky a dosahovat tak lepších výsledků v kratším čas. Stejně jako u Exchange, i k SharePointu lze přistupovat přímo z aplikací Office, pomocí webového rozhraní, případně pomocí mobilního telefonu.
  • OneDrive for Business - firemní obdoba cloudového úložiště OneDrive, které každému uživateli Office 365 dává k dispozici 1 TB prostoru pro ukládání dat.
  • Microsoft Lync Online – umožňuje firmám využívat nejnovější možnosti digitální komunikace včetně instant messagingu pro rychlou textovou komunikaci online, audio a video hovorů mezi jednotlivými účastníky, audio a video konference, zjišťování dostupnosti jednotlivých účastníků (dostupný, na schůzce atp.), sdílení pracovní plochy a další možnosti spojené s komunikací v rámci firmy i mimo ni. I zde jsou k dispozici klienti pro mobilní platformy.
  • Microsoft Office Professional Plus – při využití prémiové služby Office 365 je k dispozici rovněž kompletní sada kancelářského balíku Office Professional Plus, která umožňuje přímý přístup ke službám popsaným výše a rovněž nabízí sadu Office Web Apps, díky které uživatel může pracovat s dokumenty i pomocí webového prohlížeče na jakémkoliv počítači.
  • Webový portál – součástí nabídky Office 365 je i prostor pro vytvoření webového portálu firmy včetně nástrojů a šablon pro tvorbu webových stránek. Webové portály lze zřizovat jak pro externí prezentaci firmy, tak pro interní týmy, a rovněž do nich lze integrovat data s Exchange a SharePointu.
  • Nástroje pro řízení a správu – umožňující konfiguraci výše zmiňovaných technologií a celkovou správu Office 365, u variant pro střední a velké firmy s možností doplnění o integraci se službami Active Directory.

Nabídky řešení

Nabídka služeb Office 365 je flexibilní a umožňuje zákazníkovi vybrat si pouze služby, které jsou v danou chvíli potřebné. Lze tedy kombinovat již existující infrastrukturu (například Exchange server) se službami Office 365 (například SharePoint server). Jednotlivé služby jsou k dispozici již od 45 Kč na uživatele na měsíc.

Podrobné informace o jednotlivých plánech, včetně jejich rozdělení podle vhodnosti dle typu a velikosti zákazníka, lze nalézt zde.

Skip to main content