Windows 10, 1803 je k dispozici!


30. dubna 2018 vyšlo nové sestavení Windows 10, tentokrát pod označením 1803, April Update.

Manuální instalace pomocí Update Assistant pro IT a zkušenější uživatele je k dispozici ke stažení z webových stránek již od dne vydání. Stejně tak na MSDN i VLSC portálech se již objevily aktualizované ISO obrazy ke stažení, pokud na ně máte nárok z vašeho licenčního programu nebo vývojářských benefitů.

Pro běžné uživatele je aktualizace postupně uvolňována pomocí Windows Update v jednotlivých vlnách. Uživatelé mobilní techniky Surface se tak mohli dočkat hned první den, další postupně přibývají. Ve finálním sestavení se při širším testování objevují drobné problémy například s prohlížeči třetích stran nebo odhalením skrytého systémového oddílu pro obnovu v průzkumníkovi. Nebojte se tedy, pokud aktualizaci nedostanete hned dnes či zítra. Microsoft mezitím opraví hlášené problémy v rámci následujících kumulativních aktualizací.

Soupis všech novinek pro IT Pro v 1803 najdete na Microsoft Docs. Novinky z hlediska uživatelů pak výborně sepsal místní blog pro školství. Zkontrolovat připravenost prostředí na toto sestavení můžete i pomocí Windows Analytics, které již podporu pro nové sestavení taktéž obsahují.

Na novou verzi můžete aktualizovat v případě možnosti podpory HW i bez vypnutí BitLocker ochrany, což se bude výborně hodit ve vysoce zabezpečených prostředích. Ta jistě uvítají i aktualizovaná doporučení ohledně bezpečnostní konfigurace koncových stanic.

Co možná budete k tomuto vydání Windows 10 potřebovat?

Všechny jsou aktualizovány právě pro verzi 1803. Doporučujeme určitě přečíst podrobnější popis u jednotlivých instalací, některé mohou v sobě skrývat pár předpokladů ke splnění.

Ve firemních prostředích k řízení této aktualizace můžete samozřejmě využít SCCM, WSUS či Windows Update for Business (GPO). Postačí si zkontrolovat nastavení a aktuálnost těchto nástrojů.

- Petr Vlk (MVP, KPCS CZ, WUG)

Skip to main content