Windows Defender ATP i pro Windows 7 a 8.1


Windows Defender ve Windows 10 doznal nemalých změn a již se stabilně probojovává mezi nejlepší řešení na trhu v rámci detekce hrozeb. Jeho pokročilá nadstavba v podobně Advanced Threat Protection (ATP) dokáže analyzovat a odhalit i zcela neznámé a nové hrozby a komplexně spravovat antivirovou ochranu v online prostředí.

Tato online služba podporovala a jen právě nové Windows 10. Od dnešního dne přibývají ale na seznamu podporovaných systémů i Windows 7 SP1 a Windows 8.1.

Správce tak může velmi jednoduše řídit, kontrolovat a zabezpečit celé klientské prostředí i v době, než ještě stihl kompletně přejít na Windows 10.

ATP nabízí pohled na detailní analýzu aktivit, procesů, souborů, se kterými pracoval jak uživatel, tak samotný systém. Dokáže se integrovat vůči Office 365 ATP a tak rozšířit a automatizovat jednotlivé scénáře reakce. Je samozřejmé, že starší klientské systémy nemají tak pokročilé metody ochrany jako novější Windows 10, ale i přesto nyní dokáží poskytnout potřebná data pro bezpečnostní analýzu.

Windows Defender ATP provides deep insights into Windows 7 events on a rich machine timeline

Služby ATP se navíc díky partnerům rozšiřují i směrem k macOS, iOS, Android i linuxovým distribucím. ATP již také delší dobu umožňuje kontrolovat serverové prostředí Windows Server 2012 R2 a 2016.

Ale i přes toto pozitivní oznámení prosím nezapomínejte, že podpora Windows 7 končí v lednu 2020!

- Petr Vlk (MVP, KPCS CZ, WUG)

Comments (0)

Skip to main content