Důležité změny v Office 365


S dalším měsícem Vám přinášíme novinky a změny v Office 365.

Ukončení aplikací

Aplikace Researcher pro iOS bude z Apple storu odebrána 28. února a úplné ukončení bude 30 března. Funkcionalita researcheru je v desktopových aplikací Word nebo OneNote. Jak používat researcher ve Wordu najdete zde.

Aplikace Skupiny Outlook přestane fungovat 1. května, protože skupiny je možné spravovat v Outlook aplikaci. Více informací najdete zde.

Novinky Microsoft Teams

Nedávno byly představeny nové aplikace pro Microsoft Teams, které slouží k ještě lepší spolupráci. Představena byla například aplikace Microsoft Whiteboard, Microsoft Flow nebo BI spolupráce. Celý seznam aplikací najdete zde.

Byly představeny další novinky ve zprávách, spolupráci, hovorech atd. Celý seznam novinek najdete zde.

OneDrive File Restore

Byla představena nová funkce pro OneDrive, která umožní obnovit soubory až 30 dnů zpátky. O novince jsme psali zde.

Přesouvání konverzací v Yammeru

Nově je možné přesunovat konverzace v Yammeru do jiné skupiny. Toto se hodí v případě, že se konverzace ubírá jiným směrem, než bylo původně zamýšleno a je potřeba zvolit jinou, relevantnější skupinu. Více informací zde.

Nové nastavení sdílení formulářů

V administrativním centru Office 365 je nová, lepší nabídka kontroly nad sdílením formulářů. Administrátoři mohou například omezit posílání formulářů nebo sdílení. Více informací zde.

Změny v podpoře Windows a Office

Dochází k prodloužení plánované podpory pro Windows 10 Enterprise a Education, konkrétně pro verze 1607, 1703 a 1709.

Office 365 ProPlus bude mít aktualizované systémové požadavky od roku 2020. Například nebude podporovat Windows 8.1 a starší, tzn. bude možné je instalovat pouze na zařízení se systémem Windows 10.

Podrobnější informace a další novinky najdete na blogu.

Plánované změny do roku 2020

Ukončení funkce Clutter

Ke dni 31.1.2020 bude ukončen provoz Clutteru, který už nyní nahradil Focused Inbox. Clutter už je ve výchozím stavu vypnutý pro nové uživatele, avšak ti si jej mohou kdykoliv zapnout do ukončení provozu.

 

Matěj Borský, thenetw.org

Skip to main content