Rok 2020: Ukončení podpory starších verzí Office ve službách Office 365


Dalším zlomovým rokem v oblasti služeb Office 365 bude symetrické datum 2020. V tomto roce bude v Office 365 ukončena podpora starších verzí klientských sad Microsoft Office, na které se v této době již nebude vztahovat technická podpora.

Když se uživatel připojuje k online službám za pomoci starší verze sady Office, nemůže využít všechny možnosti celé platformy. Příkladem může být nedostupnost online příloh z OneDrive úložiště v aplikaci Outlook. Chybějící automatické ukládání a verzování souborů ve Wordu, Excelu a PowerPointu. Synchronizace seznamu používaných dokumentů a další příjemná usnadnění každodenní práce. Zkušenost uživatele z používání online služeb tak pokulhává a stejně tak bezpečnost. Nové verze podporují například ověřování druhým faktorem a jsou pro ně poskytovány nejen bezpečnostní, ale i funkční aktualizace, které dokáží plně využít online prostředí.

Z tohoto důvodu bude od 13. října 2020 vyžadováno používat pro služby Office 365 sady Office, které jsou:

  • Předplatnými Office 365 ProPlus na aktuálně podporovaných sestaveních
  • Předplatnými Office 365 Business na aktuálně podporovaných sestaveních
  • Klasické licence, sady a verze Office, které jsou kryty hlavní technickou podporou (takzvaný mainstream support)

Tato změna se týká pouze firemních online služeb Office 365 (Enterprise, Business), nikoliv služeb pro domácí koncové zákazníky. Nijak se také nemění životný cyklus podpory samotných sad Office, nebo jejich podpory pro použití s lokálními servery Exchange, Skype for Business či SharePoint a jejich cyklu podpory.

Tato změna byla v Office 365 oznámena v souladu s podmínkami služeb a to tři roky před samotnou platností této změny. Firemní IT oddělení tak mohou snadněji naplánovat případnou výměnu starších verzí Office na klientských stanicích.

Prakticky tak po roce 2020 budou podporovány především sady pořízené z online předplatného a sada Office 2019, na kterou se můžeme těšit na konci roku 2018. Sadě Office 2016 totiž končí hlavnická technická podpora (mainstream support) právě 13. října 2020, rozšířená (extended support) pak dobíhá do roku 2025.

Více informací hledejte u servisního partnera služeb Office 365 nebo v záznamu Ignite prezentace BRK2005: Roadmap for Office 365 client requirements and service connectivity.

- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)

Comments (1)
  1. Kazzan says:

    Aktualizace 2018-09-08: Podpora starších Office 2016 vůči službám Office 365 byla prodloužena až do roku 2023.

Comments are closed.

Skip to main content