Delve: Detektiv, který vypátrá nejen hledané dokumenty


Tu nabídku mi posílal určitě Karel. Nebo Vlasta? Asi tak před dvěma týdny, maximálně třemi. Jak se to jen jmenovalo? Nabídka.docx? To ale nebyla příloha v e-mailu, leželo to přece někde na Intranetu. Ptáte se občas sami sebe na podobné otázky? Připomíná někdy vaše práce detektivní činnost, jestli naleznete důkaz v podobě dokumentu v e-mailu nebo kdesi v útrobách SharePoint portálu a klasické hledání nepomáhá? Pak máme pro vás toho nejlepšího detektiva. Jmenuje se Delve a sídlí v Office 365.

Co tedy na Delve portálu naleznete? Při první návštěvě vám nabídne na hlavní stránce přehled dokumentů, které by vás mohly zajímat. Například pracovali na nich kolegové, vytvořili jste je přímo vy a kolegové do nich již přispěli. Je to populární a často otevíraný dokument. A desítky jiných relací, které pomáhají odhalit ty správné svědky. Delve umí hledat v e-mailech, dokumentech, přílohách, portálech a stránkách i OneNote blocích.

Hledání - Základ každé detektivní práce je hledání. Oproti běžnému vyhledávání na základě klíčových slov ale tento detektiv pracuje s kontextem dokumentů a dat a především osob. Kdy a kdo je upravoval. Zda jste to byli přímo vy. Zda obsahuje klíčová slova v názvu či obsahu nebo komentářích. O jaký typ dokumentu se jedná. Nebo o kolegu, který ovládá technologii, kterou jste hledali nebo pracuje s daným zákazníkem.

- Váš osobní profil s informacemi o minulých projektech, dostupností, organizační diagram, vaše poslední editované soubory.

Lidé - Stejně jako váš osobní profil si můžete prohlédnout profily vašich kolegů v rámci společnosti. Najít tak vhodné kandidáty, kteří vám pomohou se splněním pracovního úkolu či dodají potřebné informace.

MyAnalytics - Pohled na statistiky vašeho pracovního času s možností stanovit si osobní cíle. Například netrávit více než třetinu pracovní doby schůzkami. Nebo nejlépe nepracovat mimo pracovní dobu. Tento analytický nástroj jsme si již podrobněji představovali v článku MyAnalytics: Kolik času trávíte prací?

Oblíbené/Nástěnky (Boards) - Pokud k jedné pracovní agendě patří více dokumentů, které leží hned na několika místech, můžete si je přidat do oblíbených či si z nich složit vlastní nástěnky. K projektu, k zákazníkovi, k obchodní přiležitosti. Pracujte efektivně a bez dlouhého proklikávání se k obsahu, který potřebujete.

Pokud si chcete Delve zažít skutečně naživo, krátké video vydá za tisíc jiných mých slov. Ale nejlepší bude, pokud se přihlásíte do vašeho Office 365 portálu a v menu vyberete dlažidici s písmenem D. Objevíte tak, co Delve umí právě ve vaší organizaci. Delve je dostupný pro plány Enterprise i Business.

- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)

Comments (0)

Skip to main content