iOS 11 a Office 365


(Aktualizováno 27. 9. 2017) iOS 11 pro Váš iPhone a iPad přináší stovky nových funkcí, mimo jiné nové problémy s Exchange ActiveSync. Protokolem pro synchronizaci poštovních zpráv, kalendářů a kontaktů. S tímto problémem se mohou potkat uživatelé Office 365 a Exchange Server 2016. Řešením je instalace oficiální Outlook aplikace.

Bohužel i při vydání další převratné verze iOS se společnosti Apple nevyhnulo několik malých chybek. Jednou z nich je špatné zpracování HTTP/2 provozu při komunikaci pomocí EAS protokolu. Zlobit tedy může synchronizace s poštovním serverem či Office 365. Apple na nápravě pracuje a pravděpodobně se jí dočkáme v další minoritní aktualizaci.

Doporučením pro uživatele je tedy instalace oficiální Outlook aplikace, která používá jiný protokol. Pokud jste správcem serveru Exchange verze 2016, který běží na Windows Server 2016 a máte povolen protokol HTTP/2, můžete jej Vaší straně vypnout, pokud není v možnostech přesvědčit uživatele o chvíli aktualizaci odložit. Starší verze Exchange Serveru nejsou tímto problémem ovlivněny, protože samotné HTTP/2 nepodporují.

Na závěr také tipy pro ty, kteří ještě používají starší verzi Lync serveru či Lync klienta 2010. Ten jako 32 bitová aplikace také již nebude na nové verzi iOS fungovat, neboť platforma plně přešla na 64 bitové zpracování. Podobně aplikace OneDrive ještě neumí plně zpracovávat nový formát HEIC, který Apple v nové verzi uvedl. Jeho podpora by ale měla dorazit brzy.


Aktualizace: 22. září 2017

Uživatelé Office 365, kteří již aktualizovali na iOS 11 až v těchto dnech se již s tímto problémem nemusí setkat. Společnost Microsoft dočasně upravila chování Exchange Online tak, aby těmto uživatelům nabízel spojení po starším protokolu, který tímto neduhem netrpí.


Aktualizace: 27. září 2017

Společnost Apple nyní vydala opravu ve formě iOS 11.0.1, která řeší výše uvedené problémy s EAS a HTTP/2. Uživatele nyní mohou bez obav aktualizovat a plně využít moderních služeb Office 365.


- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)

Comments (1)

  1. Lukas Prikryl says:

    No já bych pomlčel. Nevím komu tento týden nefungoval Outlook.com, Skype a propojení zařízení z lokálního učtu na online (zprovoznění One Drive na PC). O Outlooku 2007 ve švédštině ani nemluvím.

Skip to main content