KB4038788 a KB4034674 = Edge v angličtině


Pokud máte instalovány Windows 10 v českém jazyce a pravidelně aktualizujete pomocí Windows Update, možná jste zaznamenali, že Edge se přepnul z češtiny do angličtiny a pomocí systémových nastavení tento stav nelze napravit. Problémy mají také starší verze Outlook, ovšem se švédštinou.

Jedná se skutečně o chybu, která není na vašem příjimači. Zářijové aktualizace KB4038788 a KB4034674 již tento problém uvádějí ve známých problémech s těmito aktualizacemi. Na nápravě se pracuje a měla by se objevit v následujícím cyklu CU.

Pokud jste tyto aktualizace ve vašem prostředí ještě neinstalovali a používáte české sestavení systému, doporučujeme nyní aktualizace odložit. Tedy v případě, že z bezpečnostních důvodů nemusíte nasadit i bezpečnostní složku aktualizací.

Podobný problém potkal bohužel i aktualizaci KB4011086 pro Outlook 2007 a KB4011089 Outlook 2010, který místo češtiny přepíná zobrazení některých ovládacích prvků do švédštiny. Na opravě se pracuje a aktuální stav můžete sledovat online. I přes ukončení podpory pro Office 2007 již v následujícím měsíci by měla opravená aktualizace být vydána.

- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)

Comments (2)

 1. Tomáš says:

  Ahoj Petře,

  Existuje podobný monitor stavu i pro tu chybu v Edge? Patrně ho používá jen můj děda s mamkou, protože chyba trvá už několik měsíců, a skoro nikomu nevadí!
  Teď ale navíc přibyl i celosvětový problém s Exchange Online, který trvá už 2 dny, a Skype for Business navzdory 70K uservoicům pořád nemá historii!

  Přijde mi, že se nás snažíte vyhnat ke službám Google… Abych teď jako SysAdmin ve firmě nasazující Office 365 chodil kanálama, protože to prostě nefunguje, aniž bychom měli něco špatně. 🙁

  Díky,
  Tomáš

  1. Kazzan says:

   Dobrý den Tomáši, veřejný status jsem nedohledal, ovšem interně se na nápravě opravdu pracuje. Bohužel příčina zatím není tak nasnadě, jak se může zdát. Exchange Online, jak vidím ve správcovské konzoli by měl být již plně zdráv. Skype for Business svoji historii pomocí EWS ukládá do Exchange Online nebo do Exchange Server, pokud je jejich federace správně konfigurována.

Skip to main content