Setkání Windows User Group – září 2017


S návratem školního roku a studentů do školeních lavic se vrací i pravidelný cyklus přednášek na našich pobočkách. Problematikou změn v procesu aktualizací Windows 10, zcela novým ASP.NET Core 2.0 a novinkami v SQL Server 2017, ale i náměty na údržbu legacy kódu a zlepšení dovedností v programování můžete začít školní rok i vy již ne školou povinní.

Praha - Nejčastější chyby při použití O/R mapperu
4. září 2017 - Jiří Činčura
Zaměřeno na chyby, kterých se dopouští vývojáři při použití O/R mapperu pro práci s relační databází. Ukážeme si, jak těmto chybám předejít a ve kterých případech O/R mapper raději vůbec nepoužít.

Ostrava - Enterprise funkce SQL Serveru 2016, které jsou od SP1 zdarma a přehled novinek v SQL Serveru 2017
7. září 2017 - David Gešvindr
První Service Pack na SQL Server 2016 přinesl šokující změnu, když Microsoft uvolnil zdarma řadu enterprise funkcí SQL Serveru do všech ostatních edic, aby vývojáři měli jednotnou platformu pro vývoj databázových řešení. Na přednášce se společně podíváme na enterprise funkce SQL Severu, které jste možná doposud právem přehlíželi, ale byla by velká škoda je nezačít nyní aktivně používat, když jsou nyní dostupné ve všech edicích. V druhé části přednášky si představíme novinky, které přinese Microsoft SQL Server 2017.

Brno - Programujeme v ASP.NET Core 2.0
12. září 2017 - Tomáš Jecha
Během přednášky projde Tomáš možnosti, které nabízí vývoj nad ASP.NET Core 2. V této druhé verzi začíná celá .NET Core platforma dostávat trochu jasnější obrysy a již má, podle jeho názoru, smysl se jí začít věnovat i pokud jste tak doposud neučinili.

Zlín - Nasazení a aktualizace Windows 10 jako služby
13. září 2017 - Petr Košec
Již téměř dva roky Microsoft nabízí Windows 10 jako službu. Jste si opravdu jisti, že umíte dobře nasazovat Windows 10 pomocí metod: Imaging, Upgrading, Provisioning nebo Servicing? Opravdu znáte dobře Microsoft Deployment Toolkit a jeho LTI, ZTI, UDI? Pokud tápete v produktech, funkcích či zkratkách: DISM, Windows ADK, Windows PE, Windows SIM, WDS a podobně, tak prostě přijďte.

Zlín - Working effectively with legacy code (.NET)
20. září 2017 - Robert Haken
Většina by chtěla dělat aplikace "po novu", ale místo toho má mraky existujícího kódu "po staru" a jsou nuceni se podřizovat zajetým kolejím, které jde těžko změnit. Na přednášce se zaměříme na to, jak do stávající aplikace zavést nové postupy, jak se vypořádat s existujícím kódem, jak řešit průběžný refaktoring a jak se vypořádat s technologickým dluhem

Brno - Power BI pro vývojáře
26. září 2017 - David Gešvindr
Uživatelé nebo management po vás chtějí neustále krásné interaktivní reporty a vám se je nechce programovat? Zkuste použít nástroje Power BI, které si na této přednášce představíme a ukážeme si, jak je jednoduše propojit s vaší aplikací a vytvořit zajímavé reporty dostupné na webu i v mobilním zařízení.

- Petr Vlk (WUG, KPCS CZ)

Comments (0)

Skip to main content