Setkání Windows User Group – červen 2017


Před prázdninovou pauzou se ponoříme do tajů aktualizací a nasazení Windows 10, představíme si referenční architekturu IoT a v architektuře také zůstaneme, neboť se podíváme pod kapotu Hyper-V. O prázdninách přejeme nerušené chvíle pohody u vody či ve vychlazené serverovně.

Ostrava: Nasazení a aktualizace Windows 10 jako služby
8. června 2017, Petr Košec
Již téměř dva roky Microsoft nabízí Windows 10 jako službu. Jste si opravdu jisti, že umíte dobře nasazovat Windows 10 pomocí metod: Imaging, Upgrading, Provisioning nebo Servicing? Opravdu znáte dobře Microsoft Deployment Toolkit a jeho LTI, ZTI, UDI? Pokud tápete v produktech, funkcích či zkratkách: DISM, Windows ADK, Windows PE, Windows SIM, WDS a podobně, tak prostě přijďte na tuto přednášku.

Brno: Referenční architektura pro Internet věcí
13. června 2017, Štěpán Bechynský
Na většině projektech, na kterých pracujeme, využíváme základní referenční architekturu, která je použitelná nejen u řešení využívajících Microsoft Azure. Tato architektura samozřejmě nefunguje na 100% projektů, ale je to velmi dobrý výchozí bod pro IoT řešení. Na začátku přednášky se budeme věnovat zejména teorii referenční architektury a na konci uvidíte praktickou ukázku implementace s reálným hardware.

Brno: Microsoft Hyper-V 2016 Internals
22. června 2017, Jan Marek
Ukážeme si vnitřní pochody nového Hyper-V a to pořádně do detailu. Můžete se těšit na proces přidělování paměti a procesorového času, řízení výkonu a vnitřní strukturu disků, přenos dat virtuální sběrnicí VMBus a jak fungují novinky ve verzi 2016 (Production Checkpoints, Hot-Add, Cluster isolation, Shielded VMs, apod.).

– Petr Vlk (WUG, KPCS CZ)

Comments (0)

Skip to main content