Konečně je tady nový build Windows 10 1607 a Build 15042


Konečně společnost Microsoft opravila spoustu bugů z předchozí verze 15037, ve které jsem zjistil minimálně 2 chyby a to Dynamic Lock (interně v Microsoftu označeno jako Microsoft GoodBye) jako novou funkci uvolněnou v tomto buildu a pak nefunkčnost připojení skrze Remote Desktop Gateway.

Více se o opravách dozvíte třeba zde: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/02/24/announcing-windows-10-insider-preview-build-15042-pc-build-15043-mobile/#yDArllyKKr2PEDBr.97

Pojďme se tedy podívat na nastavení Dynamic Lock ve Windows 10

V rámci Windows 10 máte k dispozici novou funkci, která krásně doplňuje služby jako Windows Hello, kdy můžete pomocí otisku nebo obličeje odemknout PC bez nutnosti zadání hesla, ale dynamické uzamknutí PC zde dosud nebylo, pokud jste nečekali na nějakou nečinnost PC, kdy jste mohli pomocí GPO vynutit uzamčení počítače skrze Screensaver konfiguraci.

Nyní pomocí spárovaného Bluetooth zařízení máte možnost při vzdálení se od počítače provést jeho uzamčení. Triger je nastaven na 30 vteřin od ztráty spojení s tímto zařízení, což je poměrně dlouho pro nějaký útok na dané zařízení, ale určitě to napomáhá zvýšení bezpečnosti, pokud uživatelé nepoužívají zkratky jako Win+L nebo kliknutí na položku Lock v Start Menu, případně když odejdou a zapomenou počítač uzamknout.

Pro zapnutí vám stačí jen pár kroků:

  1. Provést spárování vašeho mobilního zařízení (iPhone, Windows Phone, Android)
  2. Zapnout funkci Dynamic Lock: Control Panel > Account > Sign-In Option > Dynamic Lock

15

Zvýšení Security pro Windows 10 Pro

Vše začne fungovat ihned, a když se tedy vzdálíte od PC, provede se jeho uzamčení. Rád bych zde určitě našel jednou možnost v rámci, které bych mohl definovat vzdálenost pro odpojení BT zařízení nebo možnost změny času uzamčení. Ale rozhodně se v tomto případě jedná o pokrok, který přináší i pro zařízení Windows 10 Pro zvýšení security.

Změnu nastavení lze provést i globálně, zatím jen pomocí Group Policy a nastavení hodnoty v registrech:

16

Pokud byste chtěli pomoci s nasazením nebo byste něčemu nerozuměli, můžete se na nás kdykoli obrátit.

Daniel Hejda | Senior konzultant KPCS and P-Seller Microsoft
MCSD: Azure Solutions Architect
MCSE: Cloud Platform and Infrastructure
MCSE: Productivity
MCSE: Server Infrastructure
MCSE: Messaging
MCSA: Windows Server 2012
MCSA: Office 366
hejda@kpcs.cz I www.kpcs.cz

Comments (0)

Skip to main content