Setkání Windows User Group – duben 2017


I v aprílovém počasí se můžete těšit na celou řadu zajímavých témat. Brno se navíc může těšit na konferenci Global Azure Bootcamp 2017. Právě nyní můžete hlasovat o jednotlivých tématech a určit tak její obsah.

Praha: What’s new in TypeScript 2.1/2.2?
3. dubna 2017, Dan Silver
Nabízíme Vám unikátní příležitost poslechnout si přednášku o novinkách v jazyku TypeScript od vývojáře a odborníka na JavaScript, který za námi přicestoval až z centrály Microsoftu v Redmondu.

Ostrava: Windows Containers
5. dubna 2017, Marek Chmel
Pojďme společně nahlédnout na novou technologii ve Windows Server 2016 pro DevOps práci - kontejnery. Ukážeme si základní správu systému, který je postaven nad Docker enginem, instalaci a konfiguraci jednotlivých částí deploymentu. Vysvětlíme si jaký je rozdíl mezi Hyper-V a Windows kontejnery.

Hradec Králové: Microsoft Hyper-V 2016 Internals
11. dubna 2017, Jan Marek
Můžete se těšit na proces přidělování paměti a procesorového času, řízení výkonu a vnitřní strukturu disků, přenos dat virtuální sběrnicí VMBus a jak fungují novinky ve 2016 (Production Checkpoints, Hot-Add, Cluster isolation, Shielded VMs, apod.).

Olomouc: DotVVM - MVVM Framework for Modern ASP.NET Apps
20. dubna 2017, Tomáš Herceg
DotVVM je nový open-source framework pro vývoj moderních webových aplikací v .NETu bez nutnosti psát tuny javascriptového kódu. Tento framework za posledního půl roku urazil velký kus cesty a dostal se do první produkční verze. Na této přednášce si ukážeme, jak tento framework funguje, jaké funkce nabízí, a jak jej používat v reálném světě.

Brno: Global Azure Bootcamp 2017
22. dubna 2017
Konference Global Azure Bootcamp je největší celosvětovou komunitní akcí zaměřenou na cloud Microsoft Azure, která se koná na více než 220 místech po celém světě v jediný den. Letos se tato konference bude v Brně konat již po 3. Využijte této příležitosti a přijďte se zdarma na prakticky orientovaných přednáškách dozvědět nové informace o platformách Microsoft Azure, Office 365 a PowerBI, které jednoduše využijete ve své praxi.

Praha: Working effectively with legacy code (.NET)
26. dubna 2017, Robert Haken
Většina by chtěla dělat aplikace "po novu", ale místo toho má mraky existujícího kódu "po staru" a jsou nuceni se podřizovat zajetým kolejím, které jde těžko změnit. Zaměříme se na to, jak do stávající aplikace zavést nové postupy, jak se vypořádat s existujícím kódem, jak řešit průběžný refaktoring a jak se vypořádat s technologickým dluhem.

– Petr Vlk (WUG, KPCS CZ)

Comments (0)

Skip to main content