Tip: OneDrive klient v novém


V předchozích dnech byla oznámena dostupnost nového unifikovaného OneDrive klienta, který přináší dlouho očekávanou možnost synchronizace knihoven ze SharePoint Online do lokálního počítače pro přístup i bez aktivního internetového připojení. Zároveň byla oznámena dostupnost nového administračního centra v Office 365, které umožňuje upravit chování soukromých OneDrive prostorů napříč celou společností.

Nový sjednocený OneDrive klient spojuje synchronizační funkce pro soukromý OneDrive, tak i pro firemní OneDrive for Business. Nový klient je k dispozici nejen pro počítače s Windows, ale i pro platformu Apple macOS a to i jako zcela samostatná instalace. Po povolení nového klienta ze strany správce či postupnou automatickou aktualizací v rámci Office 365 ProPlus bude postupně nová verze distribuována uživatelům. Správci IT mají samozřejmě možnost využít centrálního nasazení se sadou Office.

Synchronizace knihoven ze SharePoint Online

Uživatelé mohou synchronizovat své soukromé i firemní OneDrive uložiště, týmové dokumentové knihovny ze SharePoint Online, knihovny zřízené v rámci Office 365 Groups, či dokonce sady dokumentů a složek, které jsou uživateli sdíleny ostatními.

Toto bohužel ještě neplatí pro lokální instalace SharePoint Server, pro které je stále bohužel nutné používat starého OneDrive for Business klienta. Podpora pro tohoto klienta ještě naštěstí nekončí, neboť následuje minimálně dobu podpory sady Office 2013. Bohužel datum, kdy bude synchronizace možná i novějším klientem ještě nebylo oznámeno, ale zatím je počítáno s tímto rokem. Zatím se klient zbavuje postupně jednotlivých limitů a omezení pro názvy souborů či počty synchronizovaných souborů.

K další novince patří vestavěné centrum aktivit, které poskytuje přehled o právě synchronizovaných souborech a souborech, které byly synchronizovány jako poslední. Pokud uživatel edituje dokumenty v rámci aktuálního sestavení Office 2016, je zobrazena historie všech editací a změn v podrobném přehledu i pro synchronizované dokumenty.

Centrum administrace OneDrive

Pro administrátory pak bude jistě potěšující dedikované administrační centrum pro správu OneDrive for Business, které dovoluje upravit možnosti pro interní a externí sdílení, délku platnosti generovaných odkazů a nutnosti ověření při přístupu k nim, limity pro synchronizaci souborů a podmínky kladené na počítače, které synchronizaci chtějí využít. Tedy, zda jsou například členy firemní domény nebo nikoliv.

V rámci nových DLP v Office 365 je nově také možno cílit jednotlivé politiky nejen na Exchange a samotný SharePoint, ale také právě na firemní OneDrive. Pokud jste dosud nový klient a jeho možnosti nezkoušeli, vřele jej po stránce stability synchronizace doporučuji.

- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)

Comments (0)

Skip to main content