Setkání Windows User Group – únor 2017


Pravidelný přehled akcí sdružení Windows User Group pro měsíc únor. Proč je pomalá vaše aplikace a váš web? Může za to SQL databáze nebo prezentační vrstva? I taková témata nás v únoru čekají.

Ostrava: Monitoring a optimalizace databázových dotazů v Microsoft SQL Serveru 
9. února 2017, David Gešvindr
Zjistit důvod pomalosti aplikace a ověřit, zda za to může databáze. Stranou nezůstane ani systematický přistup vedoucí k identifikaci nejnáročnějších dotazů, které vytěžují váš SQL Server. Když už budeme vědět „co“ máme optimalizovat, zaměříme se na to, jak SQL Server načítá vaše data a jak tento proces můžete optimalizovat využitím vhodně navržených indexů a zefektivnit tak problematické SQL dotazy.

Praha: Zrychlování frontendu webových aplikací
14. února 2017, Martin Michálek
Podíváme se na hlavní důvody, proč rychlost řešit a ukážeme praktické tipy jak dosáhnout zrychlení. Od fungování prohlížečů, přes HTTP/2 po optimalizační techniky. Udělejte web pro návštěvníky přitažlivější i díky jeho rychlosti.

Brno: Windows Containers
21. února 2017, Marek Chmel
Pojďme společně nahlédnout na novou technologii ve Windows Server 2016 pro DevOps práci - kontejnery. Ukážeme si základní správu systému, který je postaven nad Docker enginem, instalaci a konfiguraci jednotlivých částí deploymentu. Vysvětlíme si jaký je rozdíl mezi Hyper-V a Windows kontejnery.

– Petr Vlk (WUG, KPCS CZ)

Comments (0)

Skip to main content