Bezpečnostní bulletiny nově v Security Updates Guide


Pokud pravidelně sledujete jednotlivé bezpečnostní zranitelnosti v produktech společnosti Microsoft v rámci procesu kontroly a ověřování instalace a dopadu jednotlivých bezpečnostních aktualizací, určitě jste více než dobře obeznámeni se stránkami Microsoft Security Bulletins.

Nyní se objevuje nový portál pod názvem Microsoft Security Updates Guide. Jak název napovídá, je zaměřen především na praktické rady k nasazení a testování vydávaných aktualizací ve firemních prostředích. Portál ovšem také obsahuje vlastní databázi zranitelností a aktualizací.

S novým portálem je možné:

  • Filtrovat, řadit a vyhledávat jednotlivé zranitelnosti podle data vydání, CVE, čísla článku KB, či produktu, kterého se týkají.
  • Z výsledků odstranit produkty, které nepoužíváte.
  • Využít API pro získání informací o jednotlivých aktualizacích.

Aktuálně jsou informace o aktualizacích publikovány do obou zmíněných umístění. Od ledna 2017 ale budou ovšem nové informace publikovány pouze do nového portálu.

A pro ty z vás, kteří již využívají a nasazují Windows 10 doporučuji přidat do oblíbených také stránku https://aka.ms/w10updatehistory, která obsahuje odkazy na jednotlivé vydané kumulativní aktualizace pro tento systém.

- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)

Comments (0)

Skip to main content