Tip: Firemní GAL v přitažlivější formě


Pokud si pod zkratkou GAL ihned nepředstavíte Global Address List, vězte, že se jedná o firemní adresář kontaktů, distribučních skupin, zasedacích místností a dalších objektů v rámci Exchange, který spravuje správce organizace a na pozadí je jednou z důležitých funkcí celého serveru. A pravděpodobně jej znáte vy i vaši uživatelé tak, jak jej Outlook zobrazuje ve výchozím nastavení. A přemýšleli jste, zda by jej nebylo možné udělat lépe a v přitažlivější formě pro uživatele?

Samozřejmě, že ano. Existuje ne příliš známá možnost, která nabízí strukturu GAL přeměnit v mnohem přehlednější organizační diagram. A tím je funkce HAB. Hierarchical Address Book. Jak název napovídá a obrázek vysvětluje mnohem jasněji, můžete pomocí HAB definovat a zobrazit přehledně strukturu společnosti. Což může být zvláště pro větší společnosti velmi užitečné.

Hierarchical Address Book dialog

Nastavení je velmi jednoduché jak v lokálním Exchange Server, stejně i v online prostředí služeb Office 365. Budete potřebovat jen znalost organizační struktury vaší společnosti a PowerShell. Podrobný návod najdete v článku Enable or disable hierarchical address books.

- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)

Comments (0)

Skip to main content