SCCM (10. díl) – Configuration Manager Current Branch Update 1610 – novinky


Za poslední rok již více než 25 000 organizací nasadilo Configuration Manager 1511 nebo novější a spravuje tímto nástrojem více než 50 miliónů zařízení.

  1. 11. 2016 uvolnila společnost Microsoft novou verzi nástroje System Center Configuration Manager. Verze 1610 bude dostupná jako update skrz konzolu pro správu v následujících týdnech, pokud ji budete chtít aplikovat ihned, je třeba se přihlásit do rychlého aktualizačního kanálu pomocí následujícího nástroje.

Verze 1610 přináší mnoho novinek a vylepšení ve správě Windows 10 a Office 365. Další novinky jsou v oblastech správy aplikací a klientů a v neposlední řadě byl vylepšen uživatelské prostředí Centra softwaru.

Vylepšení v Update 1610

  • Došlo k vylepšení v Centru softwaru, nové aplikace jsou zvýrazněny a přibyla možnost změny barvy celé aplikace.
  • Přibyla možnost správy pro klienty Office 365.
  • Při vzdáleném připojení je možné nově změnit kvalitu připojení.
  • Klientské počítače mohou nově sdílet nakešované soubory z SCCM s ostatními klienty pomocí funkce Peer Cache.
  • Nová role Cloud Management Gateway umožňující vzdálenou správu klientů SCCM přes internet (vyžaduje předplatné Microsoft Azure).

Další informace jsou dostupné na TechNet blogu.

Pokud byste chtěli vyzkoušet Configuration Manager ve verzi 1610, tak je možné stáhnout zkušební verzi z TechNet Evaluation centra. Pro nové instalace je třeba nainstalovat aktuální baseline verzi 1606, která byla vydána 12. 10. 2016.

– Jiří Janata, MSP (Microsoft Student Partner)

Skip to main content