Tip: Konec podpory nástrojů DirSync a Azure AD Sync


Pokud ve vaší společnosti využíváte služeb Office 365 a zdrojem identit je vaše lokální doména, kterou pomocí nástrojů DirSync nebo Azure AD Sync synchronizujete do online prostředí, měli byste zpozornět.

Je nejlepší čas provést výměnu těchto nástrojů za nový Azure AD Connect. Konkrétně 13. dubna 2017 totiž těmto starším synchronizačním nástrojům vyprší technická podpora ze strany společnosti Microsoft.

Oproti novému nástroji již tyto přes rok nebyly aktualizovány. Zatímco Azure AD Connect se dočkává aktualizací a nových funkcí téměř každý měsíc. Navíc vám dovolí využít i několika nových funkcí, které mohou zpřístupnit zajímavé scénáře, jako je možnost obousměrné synchronizace otisků hesel pro jejich reset ze strany uživatelů v Office 365 či synchronizaci zařízení registrovaných v Azure AD, nebo automatická kontrola zdraví synchronizačního nástroje a vaší AD.

K tomu tento nástroj umožňuje zapnout svoji automatickou aktualizaci, takže podobná oznámení již nemusíte sledovat s takovou patrností. A co když vám termín 13. dubna 2017 uteče? Zatím se nemusíte bát, nástroje fungovat v tento den nepřestanou, to až později v roce 2017.

Pokud si nevíte s instalací nového nástroje rady, na stránce Upgrade Windows Azure Active Directory Sync and Azure Active Directory Sync najdete vše potřebné, případně můžete kontaktovat některého z certifikovaných partnerů společnosti Microsoft.

- Petr Vlk (KPCS CZ, WUG)

Comments (0)

Skip to main content