Windows aplikace (nejen) pro školství – 27. díl


Hravouka

Cena: zdarma

Odkaz ke stažení:https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh5fqxf

Hravouka je didaktická hra, která zábavnou formou hry představuje části předmětu prvouka. Vezměte myšku na procházku ven z nory, objevujte přírodu a učte se zábavným způsobem. Hru doplňuje kvalitní zvukový doprovod a především pěkně grafické zpracování.

2

Cool Math Duel

Cena: zkušební verze zdarma, plná verze 95 Kč

Odkaz ke stažení: https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrdlsr5
Dokonalé využití tabletu ve výuce matematiky pro dva žáky najednou. Hra procvičuje matematické dovednosti formou rozdělené obrazovky, kde každý žák má svou vlastní polovinu, ve které se mu zobrazí příklad a výsledek. Žáci tak mohou formou této mini matematické soutěže v jedné lavici a na jednom zařízení procvičovat početní příklady.

3

Math Masters

Cena: zdarma

Odkaz ke stažení: https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh5zb5k
Další z řady matematických her, kterých najdete na Windows Store mnoho a tak je jen na Vás, které z nich dáte přednost. Math Masters je spíše určena pro žáky 1. stupně ZŠ s postupným navyšováním obtížnosti, je pěkně graficky zpracována a ovládání je uzpůsobeno i na menší tablety.

4

Brain Training

Cena: zdarma, obsahuje nákupy v aplikaci

Odkaz ke stažení: https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh4pnkm
Chcete si zkusit, jak jste na tom s krátkodobou pamětí? Nebo se chcete procvičovat a zlepšit? Pak právě pro Vás je aplikace s příhodným názvem Brain Training. V ní postupujete po jednotlivých úrovních ke stále těžším a náročnějším úlohám.

5

Comments (2)

 1. churos says:

  Dobrý den,
  je fajn, že se věnujete aplikacím pro školství, akorát nevznikl nikde článek, jak tyto aplikace distribuovat do učeben.

  Není možné aby každý žák si doinstalovával z windows store aplikaci, kor když má pouze vlastní doménový účet. A ani samotní výrobci netuší, na co se jich prám, když konrétní aplikaci chci hromadně nainstalovat na stanice. Bez toho celku nemají UWP aplikace ve školství šanci.

  1. Jan Hajek says:

   Dobrý den,
   distribuce a hromadná instalace univerzálních aplikací je možná mnoha způsoby – můžete je například distribuuovat přímo s vaší imagí (pomocí nástroje DISM), nebo využít Microsoft Intune či Group Policy k jejich instalaci. Vše samozřejmě záleží na tom, jakou licenci vám poskytne vývojář dané aplikace. Abyste nemuseli využívat Windows Store, existuje zde také Windows Store for Business, do kterého se žáci mohou hlásit pomocí jejich organizačního účtu (Office 365), tudíž nebudou muset mít zřízený účet Microsoft.
   Každopádně je to velmi dobrý námět na celý článek :).

Skip to main content