Setkání Windows User Group a MS Fest–listopad 2015


Pokud vám uniklo představení  nových zařízení z dílny společnosti Microsoft, vřele doporučujeme jej  shlédnout ze záznamu. Nová zařízení ukazují nejen směr vývoje samotných HW technologií, ale plně dokreslují myšlenku operačního systému Windows 10 a geniálního propojení systému a aplikací. Především pro vývojáře a uživatele platformy Azure pak proběhla konference  Azurecon 2015naplněná novinkami, které použití infrastruktury v cloudu posouvají na novou úroveň.

U nás se můžeme těšit na pražskou část konference  MS Fest, 28. a 29. listopadu opět na půdě MFF UK. Vývoj, Windows, Web, Cloud, Databáze, IoT, IT Pro. To jsou hlavní tracky, na které se můžete na letošním ročníku těšit. Registrace jsou již nyní otevřeny na  www.ms-fest.cz.

Brno -  Edge pro webové vývojáře
10. listopadu od 17:00 - Tomáš Herceg (MVP)

Microsoft Edge je nový webový prohlížeč, který se stal součástí Windows 10 a nahradil tak výchozí Internet Explorer. Na přednášce si ukážeme, co vedlo Microsoft k vývoji nového prohlížeče, jaká je budoucnost Internet Exploreru, a co znamená uvedení Edge pro webové vývojáře. Ukážeme si, jak je na tom Edge s výkonem a podporou nových standardů a technologií. Ve druhé části si podrobněji ukážeme nové funkce z rodiny "HTML 5", kterých se dnes již není třeba bát a které můžeme začít používat bez obav, že přijdeme o významnou část uživatelů.

Praha -  Novinky v TFS 2015 a ve Visual Studiu Online
12. listopadu od 17:30 - Michael Juřek

Za poslední rok přibylo změn opravdu hodně - přepracované UI pro agilní řízení projektů, vylepšená správa zdrojového kódu pro TFVC i Git, nová architektura agentů a celé infrastruktury pro Build a Test, testování ve webovém prohlížeči, release management, možnosti integrace s dalšími systémy apod.

Zlín -  Zajímavé návrhové vzory v praxi
26. listopadu od 17:00 - Tomáš Herceg (MVP)

Na přednášce si nebudeme ukazovat základní GoF vzory, ale ukážeme si některé enterprise návrhové vzory, které se mohou hodit v praxi a které již možná dávno používáte, jen o tom nevíte. Vysvětlíme si, co je to Identity Map, Unit Of Work a ukážeme si, jak je využít v praxi. Ve druhé části přednášky si ukážeme na pár příkladech knihovnu AutoMapper a na komplexním příkladu si ukážeme, jak by mohla vypadat architektura většího informačního systému.

- Petr Vlk ( WUG CZ,   KPCS CZ)

Comments (0)

Skip to main content