Setkání Windows User Group – září 2015


Windows 10 jsou již s námi nějakou tu chvíli a počty jejich instalací se navyšují každým dnem. V jakém horizontu plánujete přejít na tento operační systém vy a vaše firma? Chcete speciální přednášku o novinkách v tomto systému? Dejte nám vědět v komentářích. A pokud se zajímáte o prostředí platformy Microsoft Azure, neměla by vám uniknout konference AzureCon.

Praha - Pass-the-Hash útoky a obrana proti nim
10. září od 17:30 - Mgr. Michael Grafnetter

Pass-the Hash útoky jsou v poslední době velmi diskutované téma, protože se jedná o velmi elegantní druh útoků na firemní infrastrukturu a obrana proti nim není triviální. Proto si podrobně rozebereme anatomii takového útoku. Názorně si předvedeme možnosti pass-the-hash útoků na počítače s Windows a probereme prostředky, kterými se správcové sítí mohou proti těmto útokům efektivně ubránit.

Ostrava - Windows PowerShell: Skrytá tajemství
29. září 2015 od 17:00 - Rudolf Veselý (MCSE, TOGAF)

Přednáška a diskuze o PowerShell pro všechny administrátory a vývojáře, kteří mají s PowerShell zkušenost, ale rádi by si rozšířili své znalosti. Zaměříme se na tvorbu vlastních Advanced Functions, Workflows, modulů a pokud zbyde čas, tak se podíváme na DSC a novinky v PowerShell 5.0. Jako bonus se dozvíte praktické rady a tipy pro zvýšení produktivity a pro zjednodušení a zpříjemnění práce s PowerShell.

- Petr Vlk (WUG CZ, KPCS CZ)

Comments (0)

Skip to main content