Co IT-týden dal: Tak nahrává?


KFL> Ano :).

 

Původně jsem vážně chtěl nechat jen jeden řádek. Ale pak jsem si říkal, že by to nebylo vůči vám (a Ireně) fér. A tak přidám jednu aktuální historku k dobru.

Potomek číslo jedna záhy dosáhne 5 let věku (to to letí!). K této příležitosti žena vymyslela, že bychom mohli uspořádat cosi jako oslavu, a k tomu zapůjčit pro oslavence a okolní caparty oblíbenou atrakci - skákací hrad. Jak se záhy ukázalo, získat podobnou věc není nic složitého, takže po pár hodinách ženiny rešerše jsem byl nucen posuzovat, zda na zahradu postavíme cosi ve stylu Versailles, Karlštejna anebo Mordoru. Řešilo se, jak moc se na tom dá skákat, kolik dětí hrad unese, jestli jsou k tomu doprovodné aktivity (prolézačky, skluzavky...) a tak dále. Moje námitky, že dva sousedé v okolí mají trampolíny, nebyly úplně akceptovány, takže jsme po nějaké době vybrali cca tři různé modely nafukovacích konstrukcí s tím, že jednu z nich posléze vybereme. Problém jsem tím pádem pokládal za vyřešený a pustil ho z hlavy.

Žena se ovšem o uplynulém víkendu připomněla, protože termín akce se blíží a je nutno zajistit rezervaci, a domluvit detaily zapůjčení. Jali jsme se tedy probírat třemi variantami velikosti a tvaru, přičemž mi pohled také padnul na rozměrové parametry. A v tu chvíli mě napadlo, že naše zahrádka,  můj největší domácí koníček, je poměrně solidně osázena bujnou vegetací, a tudíž nelze počítat s přebytkem volného prostoru. I přesto jsem sebevědomě popadl metr a jal se hledat prázdný prostor 6x5 metrů. Po 20 minutách bylo jasné, že takovou věc naše zahrada nenabídne, čímž se vyloučil jeden ze tří hradů. Druhý - s rozměrem 4x5 metrů - bohužel nedopadl o moc lépe. Zeptal jsem se tedy ženy, zda nemůžeme radši oslavu udělat u sousedovic trampolíny, a její odpověď mě vlastně ani moc nepřekvapila. Manželka poté zavelela, abych našel největší volný kus trávníku a sdělil jí maximální možný rozměr hradu.

Sousedi museli mít velkou legraci z toho, jak jsem zoufale pobíhal po zahradě a s metrem v ruce měřil každý kout a prázdný kus trávníku. Po chvíli jsem se sarkasticky zeptal, zda se nedá půjčit hrad 1x1 metr, ostatně prcek je hubeňour a na skákání do výšky nepotřebuje mnoho prostoru kolem. Žena z nějakého záhadného důvodu nereagovala. Nakonec jsem po půl hodině objevil teoretický čtverec 4x4 m, ovšem jen za předpokladu, že hrad bude mít svislé stěny, ani centimetr navíc a já roztáhnu tři koruny stromů popruhem do stran. Po diskuzi s manželkou jsme posléze objevili hrad, který měl rozměr 2,5x4 metry a navíc obsahoval i několik prolézaček. Provedli jsme objednávku a já si oddechl.

O dva dny později nám volal zástupce firmy a zeptal se, pro jak velké děti je hrad určen. Po krátké diskuzi se ukázalo, že hrad je stavěn pro prcky v rozmezí 2+ roky věku a vzrůstu do jednoho metru. Představil jsem si ratolesti kolem nás, které už povětšinou chodí do školy, a naznal, že tento mikromodel atrakce asi moc velké nadšení nevzbudí. Pán na telefonu nás ale uklidnil, neboť nabídl variantu, která je těsně pod 4 metry rozměru a unese i větší návštěvníky. Provedli jsme tedy rezervaci a já teď jen chodím po daném čtverci a snažím se nemyslet na vypálený kus trávníku, který pod hradem vznikne, stejně jako podupané okolí.

A beztak se vsadím, že děcka v rámci bujaré oslavy zmizí kamsi k sousedům, takže nakonec v hradu bude skákat možná tak naše číslo dvě, kterému je 2,5 roku a má pod metr :).

Hezký víkend,
KFL, Irena a Kanty

Comments (1)
  1. Irena says:

    Zapomněl jsi napsat adresu, aby čtenáři věděli, kam mohou tento víkend děti 2+ odložit :).

Comments are closed.

Skip to main content