Setkání Windows User Group – červen 2015


Oficiální datum vydání nových Windows 10 je již známo. Těšit se na ně můžeme již 29. července 2015. Vyzkoušeli jste již Preview verzi na svém počítači? Podělte se s námi v komentářích o názor a novinky, které vás nejvíce baví.

A na co se můžete těšit na našich akcích? Bezpečnost až na prvním místě. Společně s Michalem Valáškem si povíme, jak na skutečně bezpečné nasazení HTTPS. Na druhém se seznámíme s novinkami v prostředí služeb Office 365, které zažívají i v naší zemi slušný růst. A do třetice se podíváme především na Business Intelligence a Microsoft Excel.

Zlín – Excel a Self Service nástroje pro Business Intelligence
4. června 2015 od 17:30 – Jiří Neoral

Na přednášce se seznámíte, jakou problematikou se BI zabývá, porovnáme si tradiční přístup proti Self Service. Představíme si Excelové Self Service nástroje na praktických ukázkách. O své reporty a analýzy se podělíme v Office 365.

Ostrava – Excel a Self Service nástroje pro Business Intelligence
9. června 2015 od 17:00 – Jiří Neoral

Chcete se seznámit s oblastí Business Intelligence a nástroji dostupnými na platformě Microsoft? Přednáška je vhodná pro účastníky, kteří o BI zatím neslyšeli, ale přijdou si na své i účastníci, kteří se v dané problematice pohybují.


Praha – Sledování Active Directory infrastruktury pomocí SCOM
11. června 2015 od 17:30 – Ondřej Ševeček (MCM, MVP)

Přednáška seznamuje s technologií, filosofií, objektovým modelem a drobnými úpravami Management Pack balíčků pro SCOM 2012.


Brno – HTTPS už máte, tak ještě aby k něčemu bylo
16. června 2015 od 17:00 – Michal Altair Valášek

Poslední dobou se naštěstí začíná u webů rozmáhat podpora šifrovaného HTTP spojení – HTTPS, SSL, TLS. To je dobrý začátek, ale samo o sobě to nestačí. Mnoho webů má HTTPS naimplementovaných tak špatně, že se i přesto jejich uživatelé mohou stát terčem útoku. Na této akci vám předvedu nějaké takové útoky a zároveň možnosti, jak se jim bránit.

Praha – Testovatelný kód a Test first v C#
16. června od 17:30 – Jiří Pokorný

Role testování v agilním vývoji, Testování a refactoring legacy kódu, Unit testing, Test first, Arhitektura testovatelné aplikace, Programing against interfaces, Inversion of Control.

Praha – Novinky v Office 365 (2015)
18. června od 17:30 – Jaroslav Luhan (MCSE, MCSA) 

Office 365 – balík aplikací pro týmovou spolupráci a komunikaci, poskytovaný v cloudu byl v roce 2015 výrazně aktualizován a inovován. Přednáška se bude věnovat především novinkám, ale ani úplní začátečníci, nebo zájemci o vyzkoušení Office 365 nepřijdou zkrátka.

– Petr Vlk (WUG CZ, KPCS CZ)

Comments (0)

Skip to main content