Setkání Windows User Group – červen 2015


Oficiální datum vydání nových Windows 10 je již známo. Těšit se na ně můžeme již 29. července 2015. Vyzkoušeli jste již Preview verzi na svém počítači? Podělte se s námi v komentářích o názor a novinky, které vás nejvíce baví.

A na co se můžete těšit na našich akcích? Bezpečnost až na prvním místě. Společně s Michalem Valáškem si povíme, jak na skutečně bezpečné nasazení HTTPS. Na druhém se seznámíme s novinkami v prostředí služeb Office 365, které zažívají i v naší zemi slušný růst. A do třetice se podíváme především na Business Intelligence a Microsoft Excel.

Zlín - Excel a Self Service nástroje pro Business Intelligence
4. června 2015 od 17:30 - Jiří Neoral

Na přednášce se seznámíte, jakou problematikou se BI zabývá, porovnáme si tradiční přístup proti Self Service. Představíme si Excelové Self Service nástroje na praktických ukázkách. O své reporty a analýzy se podělíme v Office 365.

Ostrava - Excel a Self Service nástroje pro Business Intelligence
9. června 2015 od 17:00 - Jiří Neoral

Chcete se seznámit s oblastí Business Intelligence a nástroji dostupnými na platformě Microsoft? Přednáška je vhodná pro účastníky, kteří o BI zatím neslyšeli, ale přijdou si na své i účastníci, kteří se v dané problematice pohybují.


Praha - Sledování Active Directory infrastruktury pomocí SCOM
11. června 2015 od 17:30 - Ondřej Ševeček (MCM, MVP)

Přednáška seznamuje s technologií, filosofií, objektovým modelem a drobnými úpravami Management Pack balíčků pro SCOM 2012.


Brno - HTTPS už máte, tak ještě aby k něčemu bylo
16. června 2015 od 17:00 - Michal Altair Valášek

Poslední dobou se naštěstí začíná u webů rozmáhat podpora šifrovaného HTTP spojení - HTTPS, SSL, TLS. To je dobrý začátek, ale samo o sobě to nestačí. Mnoho webů má HTTPS naimplementovaných tak špatně, že se i přesto jejich uživatelé mohou stát terčem útoku. Na této akci vám předvedu nějaké takové útoky a zároveň možnosti, jak se jim bránit.

Praha - Testovatelný kód a Test first v C#
16. června od 17:30 - Jiří Pokorný

Role testování v agilním vývoji, Testování a refactoring legacy kódu, Unit testing, Test first, Arhitektura testovatelné aplikace, Programing against interfaces, Inversion of Control.

Praha - Novinky v Office 365 (2015)
18. června od 17:30 - Jaroslav Luhan (MCSE, MCSA)

Office 365 - balík aplikací pro týmovou spolupráci a komunikaci, poskytovaný v cloudu byl v roce 2015 výrazně aktualizován a inovován. Přednáška se bude věnovat především novinkám, ale ani úplní začátečníci, nebo zájemci o vyzkoušení Office 365 nepřijdou zkrátka.

- Petr Vlk (WUG CZ, KPCS CZ)

Comments (0)

Skip to main content