Office 2016 Public Preview k dispozici


V souvislosti s konferencí Microsoft Ignite byla k veřejnému testování uvolněna i sada kancelářských nástrojů Office 2016.

Jde o testovací verzi pro desktopové rozhraní (x86, x64 platformy). A co můžete od nové verze Office očekávat? Především ještě užší propojení s cloudovým světem, práce s dokumenty, uloženými v některém z cloudových úložišť, je samozřejmostí. Cloud se projeví například i v přímé možnosti vkládání příloh do e-mailu v Outlooku, přičemž samotná příloha je umístěna na OneDrive. Propojení s cloudem reprezentuje i psaní ve Wordu: pokud je dokument uložený v cloudu a pracuje na něm více lidí najednou, uvidíte probíhající změny v reálném čase.

Pro snažší orientaci v aplikacích a dosažení požadovaného efektu byla vylepšena nápověda. Do vyhledávacího boxu “Tell me” jednoduše napíšete, co chcete udělat, a aplikace by vám měla poradit, jak na to.

V Excelu přibylo hodně funkcí týkajících se analýzy dat, modelování dat, či například grafy, ovšem nové Office jsou zajímavé i čistě z pohledu IT správce, tedy člověka, který má na starosti instalaci, správu a údržbu aplikací:

  • Data Loss Protection (DLP). DLP je nyní součástí Wordu, Excelu a PowerPointu. IT správci mohou centrálně vytvářet, spravovat a vynucovat politiky pro autorizaci obsahu a sdílení dokumentů.
  • Outlook Multi-factor authentication. Vícefaktorová autentizace je nyní k dispozici pro Outlook pomocí Active Directory Authentication Library (ADAL).
  • Information Rights Management (IRM). IRM ochrana je nyní k dispozici pro offline i online soubory ve Visiu.
  • Vylepšená správa síťového provozu. Nová Background Intelligence Transfer Service (BITS) zlepšuje využití sítě. 
  • Vylepšená distribuce. Integrace s Configuration Managerem umožňuje efektivní stahování a distribuci Office aktualizací za použití nativních ConfigMgr nástrojů.
  • Flexibilní správa aktualizací. IT spráci mohou nastavit, v jak rychlém tempu budou přijímat aktualizace týkající se vylepšování funkcionality, přičemž kanál s bezpečnostními aktualizacemi je možné nastavovat separátně.
  • Zjednodušená správa aktivací. Nové kontrolní prvky v Office 365 Admin Portálu umožňují spravovat aktivace Office na zařízení napříč přes všechny uživatele.

Pokud vás funkcionalita nových Office 2016 Preview zaujala, stáhnout a vyzkoušet si je můžete na webu Microsoft Office.

- Kanty

Comments (1)

  1. Kazzan says:

    PS: Pokud přemýšlíte, jak vyzkoušet některé odrážky (nativní MFA přes ADAL, nebo správu aktivací), pak doporučuji jednak aktivovat First Release pro Vaši Office 365 organizaci a zaregistrovat se do příslušných Preview programů k Office 365.

Skip to main content